Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Rubrika:

Paměťové karty

Vše v rubrice | Jen články a recenze
Test paměťové karty PQI CF 512 MB HS

Test paměťové karty PQI CF 512 MB HS

Karty o kapacitě 512 MB jsou dnes patrně nejrozšířenější – jsou levné a umožňují na PDA poslouchat hudbu či sledovat video v běžné kvalitě. Pojďme se podívat na kartu od společnosti pqi.
3.10.2006, Pavel Bureš
Test paměťové karty Apacer SD 1 GB

Test paměťové karty Apacer SD 1 GB

Dnes se opět podíváme na Secure Digital kartu s vyšší kapacitou. Výrobcem je firma Apacer, kterou kromě paměťových karet vyrábí RAM moduly do osobních počítačů, USB klíčenky a MP3 přehrávače.
10.4.2006, Pavel Bureš
Test paměťové karty Kingston Secure Digital 1 GB

Test paměťové karty Kingston Secure Digital 1 GB

V minulém díle jsme se podívali na kartu Memory Stick, dnes je načase představit si univerzálnější produkt. SD kartu lze použít v Palmu, PocketPC, digitálním fotoaparátu nebo hudebním přehrávači. Pokud plánujete používat jednu kartu ve více zařízeních a nechcete se omezovat na produkty několika málo značek (např. Sony a Memory Stick), je SD karta (případně SD mini) dobrou volbou.
28.3.2006, Pavel Bureš
Test paměťové karty Sony Memory Stick Pro 1 GB

Test paměťové karty Sony Memory Stick Pro 1 GB

Počínaje dnešním článkem se budete v následujících týdnech na Světě PDA setkávat s testy paměťových karet. Pokud kupujete kartu pouze pro uložení programů či třeba knih, rozdíly v rychlosti téměř nepoznáte. Jiná situace nastane, když chcete kartu využívat např. ve fotoaparátu či budete do PDA kopírovat velké množství dat (typicky filmů či hudby) ve čtečce nebo přes Card Export. V tomto případě mohou být rozdíly mezi médii i v řádu stovek procent, výběru paměťové karty je třeba věnovat pozornost.
20.3.2006, Pavel Bureš
Test paměťových karet SD, MMC a CF I firmy takeMS

Test paměťových karet SD, MMC a CF I firmy takeMS

Společnost takeMS nepatří u nás k příliš známým, ale od německé centrály jsme se dozvěděli, že hledá distributory i ve východněji položených zemích. My jsme dostali na recenzi 1 GB MMC, 1 GB SD a 1 GB CF Type I kartu a nutno dodat, že si nevedly špatně.
27.9.2005, Petr Hájek
Pretec MMC 1 GB - gigabajt bez ploten

Pretec MMC 1 GB - gigabajt bez ploten

S rozšiřováním zařízení s SD/MMC sloty na trhu se podobně zvyšuje i množství peněz investovaných do paměťových karet a na mysli tak zákonitě každému vystane, jak dobře si který kus vede. V dnešním testu jsme porovnali 1 GB MMC médium Pretecu s 5ti CF kartami, s 5ti SD/MMC a 5ti vestavěnými flash disky. Výsledky jsou velmi zajímavé...
29.11.2004, Petr Hájek
Transcend: karta 1 GB MMC

Transcend: karta 1 GB MMC

To, že standard Multimedia Card (MMC) ještě není mrtvý dosvědčuje nejnovější karta z dílny...
19.11.2004, Petr Svoboda
Pretec CompactFlash 5in1 Adapter - Mariáš na Pocket PC

Pretec CompactFlash 5in1 Adapter - Mariáš na Pocket PC

Mezi uživateli Pocket PC patrně není osoby, která by si někdy neposteskla nad nemožností přenést vytoužený soubor, ať již dokument, obrázek či MP3, z paměťové karty jiného formátu než jaké jsou na Pocket PC obvyklé - tedy CF a SD/MMC. Majitelé modelů vybavených CompactFlash slotem již ale nemusí jen snít, ale mohou převést své sny do reality s dnes recenzovaným kusem příslušenství, díky kterému máme také skvělou příležitost zjistit, jak jsou vlastně pod Pocket PC rychlé paměťové karty typu SmartMedia či Memory Stick. A výsledek? Jedním slovem překvapující...
19.7.2004, Petr Hájek

Sandisk Wi-Fi + 256 MB SD karta: Ten dělá to a ten zas tohle...

... a oba dohromady udělají moc. Možná takto by se dal charakterizovat nový produkt od společnosti SanDisk. Pokud Vás tato paměťová karta zaujala, přečtěte si první dojmy z jejího používání.
29.6.2004, Pavel Bureš
Lexar 256 MB SecureDigital - SD či ne SD, toť otázka...

Lexar 256 MB SecureDigital - SD či ne SD, toť otázka...

Majitelé PDA vybavených dvěma sloty stojí před nelehkým dilematem: "Mám dát přednost kartě Compact Flash nebo SecureDigital?" I majitelé handheldů spolupracujících pouze s kartami SD/MMC se jistě rádi dozví, jak je který kousek rychlý.
7.5.2004, Petr Hájek
Lexar 256 MB CF Type I 40X - rychlík na PDA

Lexar 256 MB CF Type I 40X - rychlík na PDA

Vybrat si správnou paměťovou kartu není jen tak a s příchodem CF médií označených nálepkami typu 16X, 40X atd. zmatek uživatele jen vzrůstá. Zákonitě mu ovšem dříve či později na mysli vytane otázka "Má smysl kupovat si do mého PDA speciální rychlou kartu?"
28.4.2004, Petr Hájek
SanDisk 256 MB CF Type I - Ach ten zápis...

SanDisk 256 MB CF Type I - Ach ten zápis...

V dnešním testu jsme sáhli po na našem trhu velmi dobře dostupných médiích značky SanDisk. Konkrétně se jedná o 256 MB CompactFlash Type I paměťovou kartu, na níž je reálně k dispozici 244,48 MB místa.
16.4.2004, Petr Hájek
SanDisk T-Flash - přenositelnost a malé rozměry

SanDisk T-Flash - přenositelnost a malé rozměry

Uběhl sotva týden od uvedení paměťových médií nazvaných FISH Memory a již tak (nejen pro...
1.3.2004, Petr Hájek
Pretec 256 MB CF Card - modrá je dobrá!

Pretec 256 MB CF Card - modrá je dobrá!

Vyznat se jakožto běžný uživatel v dnešní džungli na poli paměťových karet je velmi obtížné a právě to byl hlavní důvod, proč se i nadále budete občas na Světu PDA setkávat s recenzemi pamětových médií. U dnes testovaného kousku Pretec 256 MB CF Card Type I nás zajímalo, jak karta obstojí v různých výkonových testech a samozřejmě také v porovnání se svými kolegyněmi.
16.9.2003, Petr Hájek
256MB na SD kartě od Panasonicu

256MB na SD kartě od Panasonicu

Na stránkách firmy Doml se objevila nabídka na 256MB SD karty od Panasonicu. Za největší...
27.5.2002, Jan Vince

Čtečka paměťových karet Apacer

Paměťové karty se používají jak v kapesních počítačích tak i digitálních fotoaparátech, dva poměrně velice rozšířené druhy jsou Compact Flash a Smart Media. Podívali jsme se na duální čtečku, která je schopna pracovat s oběma těmito kartami.
20.12.2001, Štěpán Mrázek