Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Panasonic má nové profi displeje pro digital signage

10.8.2012, Jan Vítek, aktualita
Panasonic má nové profi displeje pro digital signage
Společnost Panasonic, konkrétně její divize Visual System Solutions, si připravila novou řadu profesionálních LCD displejů pro digital signage. Jedná se o sérii LF5, do níž patří modely TH-42LF5 s úhlopříčkou 42 palců a TH-47LF5 s úhlopříčkou...
Společnost Panasonic, konkrétně její divize Visual System Solutions, si připravila novou řadu profesionálních LCD displejů pro digital signage. Jedná se o sérii LF5, do níž patří modely TH-42LF5 s úhlopříčkou 42 palců a TH-47LF5 s úhlopříčkou 47 palců. Ty mají zaujmout tenkými rámečky, svými technickými vlastnostmi i bezpečnostními prvky, díky nimž se hodí do obchodů, předváděcích místností, na letiště, atd.

Panasonic LF5 nabídnou rozlišení Full HD, vysoký jas 500 nit a také široké pozorovací úhly 178 °. Jejich celková hloubka je 116 mm a v případě TH-42L5 má rámeček 18,3 mm a u TH-47LF5 to je 18,6 mm. Displeje nepotřebují pro své chlazení ventilátory, takže nehrozí nasátí nečistot a slíbena jen minimální nutnost údržby. Instalovat je samozřejmě můžeme na výšku i na šířku, přičemž při umístění na výšku se nemáme obávat negativních efektů jako barevných vad či tmavých skvrn.

Dále můžeme zmínit funkce pro vyhledávání aktivních vstupů pro snadnější instalaci a nastavení, automatické přepnutí na dostupný aktivní vstup, a to bez zobrazení chybové hlášky, přičemž mezi ty patří HDMI, DVI a D-Sub. Možné je také vytvářet celé videostěny z až 5 x 5 obrazovek a využít integrovaný senzor intenzity okolního světla pro nastavení jasu.

Obě novinky jsou v prodeji od srpna za doporučenou cenu 28 794 Kč vč. DPH u modelu TH-42LF5 a 35 994 Kč vč. DPH u modelu TH-47LF5.

Zdroj: TZ Panasonic