Panasonic nabídne další odolné tablety pro W8 i Android

Panasonic nabídne další odolné tablety pro W8 i Android
, , aktualita
Jedná se tablety Toughpad, a to konkrétně FZ-G1 pro Windows 8 a JT-B1 pro Android, přičemž první tablet má 10,1" obrazovku a druhý pouze 7". Toughpad FZ-G1 má i přes odolné tělo, které vydrží pád i ze 120 cm na tvrdou zem a nevadí mu tekutiny...
K oblíbeným
reklama
Jedná se tablety Toughpad, a to konkrétně FZ-G1 pro Windows 8 a JT-B1 pro Android, přičemž první tablet má 10,1" obrazovku a druhý pouze 7".

Toughpad FZ-G1 má i přes odolné tělo, které vydrží pád i ze 120 cm na tvrdou zem a nevadí mu tekutiny či prach, hmotnost 1,1 kg. Vybavený je displejem vyrobeným technologií IPSα, kterou vyvinul Panasonic společně s Hitachi a slibuje nám vysoký kontrast a jas 800 nit, díky čemuž (a antireflexní vrstvě) by ani přímé slunce nemělo být problémem. K zahození není ani rozlišení Full HD a dotykové ovládání pro až deset prstů.

Uvnitř tabletu je procesor Core i5-3437U vPro s frekvencí 1,9 GHz (2,9 GHz Turbo), 4 GB RAM a 128GB SSD (až 256 GB). Krom toho tu máme rozhraní USB 3.0 a možnost doplnit výbavu o čtečku karet microSD i čipových karet, GPS, sériový port, LAN, Wi-Fi a Bluetooth 4.0. Šestičlánková baterie dokáže udržet tablet v provozu až po dobu 8 hodin a pak tu je také volitelná 9článková baterie s výdrží až 16 hodin. Baterie je také možné vyměňovat za provozu.

Toughpad JT-B1 má tedy 7" obrazovku s jasem 500 nit a OS Android 4.0. Nabídne nám rozlišení 1024 x 600 a možnost ovládání až čtyřmi prsty, přičemž odolnost je ještě lepší, neboť tablet má vydržet pád až z metru a půl. Vybaven je také zadním 13Mpix fotoaparátem s přisvícením pomocí LED a předním 1,3Mpix.

Baterie nabídne výdrž kolem 8 hodin a napájet bude kromě displeje také procesor Texas Instruments OMAP 4460 1,5 GHz se dvěma jádry, 1 GB RAM, 16 GB paměti pro data a pak také rozhraní 3G, Bluetooth 4.0, Wi-Fi i NFC. U nás budou tablety dostupné od února za ceny od 2139 euro bez DPH (Toughpad FZ-G1 ) a 799 euro bez DPH (Toughpad JT-B1).

Zdroj: TZ Panasonic
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
31.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková12 komentářů
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů