www.svethardware.cz
>
>
>
>

Panasonic pro Teslu zvýší hustotu baterií o 20 % a představí bezkobaltové verze

Panasonic pro Teslu zvýší hustotu baterií o 20 % a představí bezkobaltové verze
, , aktualita
Panasonic je hlavním výrobcem akumulátorů pro elektromobily Tesla díky jejich společnému podniku. Do budoucna by výrobce těchto aut měl počítat s hustotou zvýšenou o 20 % a pokračuje i vývoj bezkobaltových akumulátorů.
K oblíbeným
reklama
Společnosti Panasonic a Tesla spolupracují na výrobě akumulátorů pro elektromobily. Přestože Tesla začala spolupracovat i se společností CATL, která slibuje milionový akumulátor, který svou životností má stačit na ujetí až 2 milionů km, také Panasonic se nezastavuje a hodlá představit několik novinek. Do 5 let by se energetická hustota akumulátorů typu 2170 měla zvýšit o 20 % (pro prvních 5 %z tohoto nárůstu budou linky konvertovány od září). Přitom už dnes dosahuje vynikající hustoty 700 Wh/l, která patří k nejlepším na trhu, není-li úplně nejlepší komerčně dostupnou hodnotou na trhu. V tomto případě je o Li-Ion typu NCA (nikl, kobalt, hliník).
 
Panasonic Tesla
autor: Don McCullough (CC BY 2.0), přes Flickr
 
Velkým tématem a argumentem odpůrců elektromobility je často kobalt, který je hodně problematickým prvkem. Faktem nicméně je, že už nějakou dobu má Tesla ve svých vozech akumulátory s méně než 5 % kobaltu, což je zhruba třetinové až čtvrtinové množství typické pro jiné výrobce. Panasonic by přitom měl představit bezkobaltové akumulátory v horizontu 2-3 let. Akumulátory bez kobaltu má automobilce dodávat i již zmíněné čínská společnost CATL, která Tesle dodává akumulátory typu LiFePO.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Co se také říká o Ampere: NVIDIA zablokuje část RAM, než se ukáže konkurence Co se také říká o Ampere: NVIDIA zablokuje část RAM, než se ukáže konkurence
Očekávaný souboj firem AMD a NVIDIA může popustit uzdu fantazii, takže lze narazit na různé divoké scénáře. Ten od kanálu Moore's Law is Dead zmiňuje vyčkávací taktiku NVIDIE, která má zahrnovat softwarovou blokaci části RAM u testovacích vzorků.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Nabídne Core i3-1115G4 Tiger Lake obrovský nárůst základního taktu? Nabídne Core i3-1115G4 Tiger Lake obrovský nárůst základního taktu?
Generace Ice Lake nás minulý rok moc nenadchla, a to i kvůli jejím slabým základním taktům a velkému rozpětí turba. Jak to ale vypadá, alespoň v některých případech by na tom Tiger Lake mohly být mnohem, mnohem lépe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Muskova Boring Company prodlouží tunel až do Resorts World Las Vegas Muskova Boring Company prodlouží tunel až do Resorts World Las Vegas
The Boring Company Elona Muska před čtvrt rokem dokončila ražení tunelu Las Vegas Convention Center Loop (LVCC Loop). Nyní bylo rozhodnuto, že se prodlouží až do nového centra Resorts World Las Vegas.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Radeon Navi 2X s 12 a 16 GB paměti, chystá se prý už Navi 4X Radeon Navi 2X s 12 a 16 GB paměti, chystá se prý už Navi 4X
Z fór Chiphell přichází informace, která je v podstatě v souladu s tím, co jsme nedávno slyšeli i o nových GeForce. Jde o kapacitu paměti na nových kartách a vedle toho se podíváme i na zprávy o teprve chystaných GPU Radeon.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NASA nechává pandemii za sebou a vyhlíží nový rok, jaký bude? NASA nechává pandemii za sebou a vyhlíží nový rok, jaký bude?
NASA již ústy svého šéfa Jima Bridenstina mluví o pandemii jako o věci minulosti, se kterou se úspěšně vypořádala a nyní už pomalu vyhlíží další rok. My se můžeme podívat na to, co si pro něj chystá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek