www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Pár posledních novinek od Microsoftu

Pár posledních novinek od Microsoftu
, , aktualita
Kdy přijde Windows 10 Anniversary Update (Redstone 1)? Bude to koncem července a nejen díky několika posledním Insider Buildům tušíme, jak bude vypadat. Microsoft se rozhodně nevzdává ani na mobilním hřišti a navíc open sourcuje Xamarin.
K oblíbeným
reklama
Letní upgrade Windows 10 Anniversary Update, známý dříve jako Redstone 1, podle posledních informací nepřekvapivě dorazí koncem července k ročnímu výročí od vydání verze Threshold 1, což byla verze 1507. Díky průběžnému uvolňování novinek do Insider Preview sestavení se přinejmenším částečně ví, co upgrade přinese. Například to bude výrazná podpora stylusu na dotykových displejích (Windows Ink), lepší Cortana (což nám v Česku stále může být jedno), vizuální změny grafického rozhraní (nabídka Start, Centrum notifikací atd.) a další dílčí změny.

Nyní chvíli o Windows 10 na mobilech. Terry Myerson, šéf Windows and Devices Group Microsoftu, se vyjádřil v tom smyslu, že Windows 10 Mobile rozhodně není mrtvý a společnost se cítí zavázána pokračovat v jeho vývoji pro malá zařízení s ARM procesory. Mírní tak (téměř) paniku, vzniklou po jeho vyjádření na konferenci Build 2016, které spočívalo ve sdělení, že mobilní Windows teď nejsou pro Redmond prioritou. Tato informace byla bohužel dezinterpretována tak, že Redmond vzdává mobilní Windows.

Takže Microsoft se nevzdává či spíše neopouští mobilní kolbiště. Přestože bylo naznačováno, že těsnější propojení Windows 10 na PC a na mobilu bude obsahem aktualizace Redstone 1, nyní to spíš vypadá, že si ho v Redmondu nechávají do aktualizace Redstone 2, která bude prý příští rok v dubnu. Ve stejnou dobu má dorazit nový telefon Surface Phone.


Universal Windows Platform


Možná bych měl napsat telefony, protože se poslední dobou píše, že půjde o několik různých, odstupňovaných verzí. V souvislosti se Surface Phone se poslední dobou spekuluje o procesoru Snapdragon 830 a o 8 GB RAM. Samozřejmostí má být podpora funkce Continuum. Za sebe pořád tajně doufám v procesor řady x86 (aspoň Atom, lépe mobilní Skylake). Dával by totiž mnohem větší smysl právě pro funkci Continuum.

Další pozitivní, byť opět ne zcela novou zprávou je, že Redmond teď uvolňuje Xamarin jako open source. Již předtím ho dal k dispozici zdarma. Xamarin je vývojové prostředí, které nedávno koupil Microsoft (respektive koupil celou stejnojmennou společnost), umožňující vývoj aplikace v C# pro platformu Windows s tím, že je výsledek rovněž může být přeložen do Javy pro Android a do Swiftu pro iOS. Takže jednou naprogramujete a máte aplikaci pro všechny mobilní platformy.

Redmond samozřejmě doufá, že ke Xamarinu přiláká vývojáře, kteří budou mít možnost jednak vyvíjet univerzální aplikace pro již téměř 300 miliónů uživatelů Windows 10, jednak i pro další stamilióny uživatelů Androidu (tady vlastně spíš miliardu) a iOSu.

A nakonec jedna zpráva z oblasti, která vypadá spíš jako sci-fi. Microsoft zahájil úzkou spolupráci se sanfranciskou biotechnologickou společností Twist Bioscience s cílem prohloubit dřívější své pokusy o zaznamenání digitální informace pomocí DNA. Ale nejásejme předčasně, praktická použitelnost této technologie je prý vzdálena ještě mnoho let.

Zdroj: Microsoft, PC Magazine, PC World, ZDNet
reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Včera, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Včera, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář