www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Pár posledních novinek od Microsoftu

Pár posledních novinek od Microsoftu
, , aktualita
Kdy přijde Windows 10 Anniversary Update (Redstone 1)? Bude to koncem července a nejen díky několika posledním Insider Buildům tušíme, jak bude vypadat. Microsoft se rozhodně nevzdává ani na mobilním hřišti a navíc open sourcuje Xamarin.
K oblíbeným
reklama
Letní upgrade Windows 10 Anniversary Update, známý dříve jako Redstone 1, podle posledních informací nepřekvapivě dorazí koncem července k ročnímu výročí od vydání verze Threshold 1, což byla verze 1507. Díky průběžnému uvolňování novinek do Insider Preview sestavení se přinejmenším částečně ví, co upgrade přinese. Například to bude výrazná podpora stylusu na dotykových displejích (Windows Ink), lepší Cortana (což nám v Česku stále může být jedno), vizuální změny grafického rozhraní (nabídka Start, Centrum notifikací atd.) a další dílčí změny.

Nyní chvíli o Windows 10 na mobilech. Terry Myerson, šéf Windows and Devices Group Microsoftu, se vyjádřil v tom smyslu, že Windows 10 Mobile rozhodně není mrtvý a společnost se cítí zavázána pokračovat v jeho vývoji pro malá zařízení s ARM procesory. Mírní tak (téměř) paniku, vzniklou po jeho vyjádření na konferenci Build 2016, které spočívalo ve sdělení, že mobilní Windows teď nejsou pro Redmond prioritou. Tato informace byla bohužel dezinterpretována tak, že Redmond vzdává mobilní Windows.

Takže Microsoft se nevzdává či spíše neopouští mobilní kolbiště. Přestože bylo naznačováno, že těsnější propojení Windows 10 na PC a na mobilu bude obsahem aktualizace Redstone 1, nyní to spíš vypadá, že si ho v Redmondu nechávají do aktualizace Redstone 2, která bude prý příští rok v dubnu. Ve stejnou dobu má dorazit nový telefon Surface Phone.


Universal Windows Platform


Možná bych měl napsat telefony, protože se poslední dobou píše, že půjde o několik různých, odstupňovaných verzí. V souvislosti se Surface Phone se poslední dobou spekuluje o procesoru Snapdragon 830 a o 8 GB RAM. Samozřejmostí má být podpora funkce Continuum. Za sebe pořád tajně doufám v procesor řady x86 (aspoň Atom, lépe mobilní Skylake). Dával by totiž mnohem větší smysl právě pro funkci Continuum.

Další pozitivní, byť opět ne zcela novou zprávou je, že Redmond teď uvolňuje Xamarin jako open source. Již předtím ho dal k dispozici zdarma. Xamarin je vývojové prostředí, které nedávno koupil Microsoft (respektive koupil celou stejnojmennou společnost), umožňující vývoj aplikace v C# pro platformu Windows s tím, že je výsledek rovněž může být přeložen do Javy pro Android a do Swiftu pro iOS. Takže jednou naprogramujete a máte aplikaci pro všechny mobilní platformy.

Redmond samozřejmě doufá, že ke Xamarinu přiláká vývojáře, kteří budou mít možnost jednak vyvíjet univerzální aplikace pro již téměř 300 miliónů uživatelů Windows 10, jednak i pro další stamilióny uživatelů Androidu (tady vlastně spíš miliardu) a iOSu.

A nakonec jedna zpráva z oblasti, která vypadá spíš jako sci-fi. Microsoft zahájil úzkou spolupráci se sanfranciskou biotechnologickou společností Twist Bioscience s cílem prohloubit dřívější své pokusy o zaznamenání digitální informace pomocí DNA. Ale nejásejme předčasně, praktická použitelnost této technologie je prý vzdálena ještě mnoho let.

Zdroj: Microsoft, PC Magazine, PC World, ZDNet
reklama
Nejnovější články
Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude? Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude?
PC systémy virtuální reality tvoří stále spíše jen okrajový trh a zatím nic nenapovídá tomu, že by se to mohlo brzy zlepšit. Tuto oblast je však zajímavé přinejmenším sledovat, respektive její vývoj a ten zajistí i nový HTC Vive Cosmos.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Indie má tři nové superpočítače, brzy chce postavit dalších 57 Indie má tři nové superpočítače, brzy chce postavit dalších 57
Indie už rozjela svou National Supercomputing Mission, velkolepý plán, jak v zemi zprovoznit celkem šedesát superpočítačů s různými účely a s využitím pokud možno vlastních technologií. První tři už byly zprovozněny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Gigabyte vyzradil chystané sady Intel Z490, H470, B460 a H410 Gigabyte vyzradil chystané sady Intel Z490, H470, B460 a H410
V příštím roce očekáváme 14nm procesory Intel Comet Lake-S, čili desktopové Core 10. generace, které pochopitelně přijdou na trh s novými čipovými sadami. Společnost Gigabyte nyní vyzradila, jaké to budou. 
Včera, aktualita, Jan Vítek13 komentářů
Jezera na Titanu mohla být vytvořena podzemními explozemi Jezera na Titanu mohla být vytvořena podzemními explozemi
Spíše než postupnou erozí prý mohla být jezera na měsíci Titan vytvořena podstatně rychleji pomocí podzemních explozí. Mluví o tom nová studie, která si všímá toho, jak vznikají krasové jevy a co v tomto ohledu je a není možné.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let
Lety s drony jsou v mnoha zemích čím dál více kontrolovány a je potřeba si dát velký pozor, kde si člověk může co dovolit. Nevyplatilo se to jednomu australskému páru, kterému za létání dronem v Íránu hrozí 10 let vězení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala