www.svethardware.cz
>
>

PC Building Simulator: postavte si virtuální počítač

PC Building Simulator: postavte si virtuální počítač
, , aktualita
Uživatelé PC jsou zvyklí na simulátory všeho druhu, tak proč by nemohli mít k dispozici i simulátor stavby samotného počítače? Nyní už takový je k dispozici, přesněji tedy zatím jen předběžná alfaverze PC Building Simulator.reklama
PC Building Simulator nevypadá ani tak jako hra, i když asi jak pro koho. Jak je vidět, jedná se o 3D aplikaci, v níž stavíme virtuální počítač, a to s využitím reálných komponent a využívajíce předem daný rozpočet. Pokud vás to zajímá, můžete si ranou verzi PC Building Simulatoru stáhnout a vyzkoušet. Mluvíme přitom o verzi 0.01 určenou pro Windows i Linux.

McIntyre, autor tohoto softwaru aktuálně po nás chce především zpětnou vazbu, nápady na nové funkce či obsa a také informace o chybách. A pokud nemáte zájem si něco takového přímo zkoušet, můžete se alespoň podívat na dostupná videa.

Vývojář simulátoru uvádí, že si je vědom toho, že mnohé komponenty jsou dnes již zoufale zastaralé, ale jeho cílem zatím bylo zaměřit se na celkový koncept než obsah. Však právě obsah bude už vyžadovat "jen" vytvoření 3D modelů a jejich specifikací, takže nyní jde spíše o to, aby se celý systém dal dohromady. Vývoj hry byl také pozdržen tím, že autor si musel vyžádat povolení od různých výrobců hardwaru, aby mohl použít jejich produkty.


Jak se tedy tato hra hraje? V podstatě stejně jako při stavbě počítače, však jde také o simulaci. Začínáte s prázdnou skříní a do ní pak ve 3D enginu dáváte různé komponenty, a to včetně těch nejmenších, jako jsou prosté distanční sloupky pod základní desku. Postupně si vytvoříte celé PC.


Finální verze simulátoru nám chce nabídnout přesné modely komponent, které spolu budou muset být kompatibilní, takže by se mělo myslet třeba i na to, aby se do skříně vešel vybraný chladič, zdroj či karta. Dále bude k dispozici průvodce pro nezkušené a možná i něco navíc. Hra by tak měla posloužit i těm, kteří si později chtějí postavit reálnou verzi počítače ze simulátoru, takže jde i o slibný pracovní nástroj a jeho tvůrci nezbývá než držet palce, aby svůj projekt dotáhl do konce.

Zdroj: McIntyre.itch.io

reklama
Nejnovější články
Synology uvádí NAS DS218 a FlashStation FS1018 pro 12 SSD disků Synology uvádí NAS DS218 a FlashStation FS1018 pro 12 SSD disků
Společnost Synology představilo dva nové NAS servery DiskStation DS218 a FlashStation FS1018. Prvně jmenovaný umí kódování do 10bitového H.265, druhý zase pojme rovnou 12 velmi výkonných SSD disků.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Elite: Dangerous přiostřuje, Thargoidi útočí i na přístavy Elite: Dangerous přiostřuje, Thargoidi útočí i na přístavy
Hmyzácká rasa Thargoidů začala znepříjemňovat život hráčů v Elite: Dangerous, jak nám tvůrci ostatně slibovali. I nové video ukazuje, že ušetřeny nezůstanou ani velké vesmírné stanice a že tak bude svět v této hře jiný než dřív.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další nadílka her zdarma: vánoční Hitman a Company of Heroes 2 Další nadílka her zdarma: vánoční Hitman a Company of Heroes 2
Letos si nemůžeme stěžovat na nedostatek herních dárků. Máme tu totiž další dva, a to Hitman Holiday Pack od IO Interactive a pak tu je také okamžitá možnost si přivlastnit kopii Company of Heroes 2 od Relic. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Předseda FCC si střílí z konce síťové neutrality Předseda FCC si střílí z konce síťové neutrality
Organizace FCC zrušila obyvatelům USA jistotu síťové neutrality, čili rovnosti veškerých dat poskytovaných jejich ISP. Předseda FCC Ajit Pai k tomu zveřenil video, v němž si ze síťové neutrality a jejích zastánců rovnou střílí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Online video přehrávače už zcela běžně těží na našich počítačích Online video přehrávače už zcela běžně těží na našich počítačích
Ve světě počítačů se rozhořela válka mezi společnostmi a jednotlivci, kteří by si rádi z našich počítačů udělali slouhy pro těžbu kryptoměn ku vlastnímu obohacení a mezi firmami vyvíjejícími software pro blokování reklam. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek