www.svethardware.cz
>
>

PC Building Simulator: postavte si virtuální počítač

PC Building Simulator: postavte si virtuální počítač
, , aktualita
Uživatelé PC jsou zvyklí na simulátory všeho druhu, tak proč by nemohli mít k dispozici i simulátor stavby samotného počítače? Nyní už takový je k dispozici, přesněji tedy zatím jen předběžná alfaverze PC Building Simulator.reklama
PC Building Simulator nevypadá ani tak jako hra, i když asi jak pro koho. Jak je vidět, jedná se o 3D aplikaci, v níž stavíme virtuální počítač, a to s využitím reálných komponent a využívajíce předem daný rozpočet. Pokud vás to zajímá, můžete si ranou verzi PC Building Simulatoru stáhnout a vyzkoušet. Mluvíme přitom o verzi 0.01 určenou pro Windows i Linux.

McIntyre, autor tohoto softwaru aktuálně po nás chce především zpětnou vazbu, nápady na nové funkce či obsa a také informace o chybách. A pokud nemáte zájem si něco takového přímo zkoušet, můžete se alespoň podívat na dostupná videa.

Vývojář simulátoru uvádí, že si je vědom toho, že mnohé komponenty jsou dnes již zoufale zastaralé, ale jeho cílem zatím bylo zaměřit se na celkový koncept než obsah. Však právě obsah bude už vyžadovat "jen" vytvoření 3D modelů a jejich specifikací, takže nyní jde spíše o to, aby se celý systém dal dohromady. Vývoj hry byl také pozdržen tím, že autor si musel vyžádat povolení od různých výrobců hardwaru, aby mohl použít jejich produkty.


Jak se tedy tato hra hraje? V podstatě stejně jako při stavbě počítače, však jde také o simulaci. Začínáte s prázdnou skříní a do ní pak ve 3D enginu dáváte různé komponenty, a to včetně těch nejmenších, jako jsou prosté distanční sloupky pod základní desku. Postupně si vytvoříte celé PC.


Finální verze simulátoru nám chce nabídnout přesné modely komponent, které spolu budou muset být kompatibilní, takže by se mělo myslet třeba i na to, aby se do skříně vešel vybraný chladič, zdroj či karta. Dále bude k dispozici průvodce pro nezkušené a možná i něco navíc. Hra by tak měla posloužit i těm, kteří si později chtějí postavit reálnou verzi počítače ze simulátoru, takže jde i o slibný pracovní nástroj a jeho tvůrci nezbývá než držet palce, aby svůj projekt dotáhl do konce.

Zdroj: McIntyre.itch.io

reklama
Nejnovější články
AMD vysílá na trh dvě herní LCD Agon s FreeSync AMD vysílá na trh dvě herní LCD Agon s FreeSync
AOC konečně vyslal na trh už dříve ohlášené herní monitory, a to 31,5palcový QHD AG322QCX s rozlišením QHD a 27palcový AG272FCX s Full HD. Oba jsou prohnuté a oba také podporují FreeSync.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Virus NSA pomáhá tvořit z počítačů slouhy pro těžbu Monera Virus NSA pomáhá tvořit z počítačů slouhy pro těžbu Monera
Kvůli americkým službám byl počítačový svět nedávno obohacen o útoky nových ransomwarů a nyní je na řadě jiný způsob, jímž se útočníci snaží s využitím našich počítačů vydělat peníze. Dělají si z nich otrocké systémy těžící kryptoměnu. 
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Gigabyte uvádí desku pro AMD EPYC Gigabyte uvádí desku pro AMD EPYC
Společnost Gigabyte si připravila novou základní desku MZ30-AR0, která je určena pro procesory AMD EPYC. Pokud máte zájem o sestavení serveru založeného na až 32jádrových procesorech AMD, zde je možnost. 
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
CryEngine ve verzi 5.4 zahrne podporu Vulkanu CryEngine ve verzi 5.4 zahrne podporu Vulkanu
Vývojáři CryEnginu se chystají přijít s novou verzí 5.4, která bude představovat důležitý krok pro rozšíření podpory Vulkanu. Tato nová verze má dorazit na konci července a její autoři nám poskytli možnost sledovat její vývoj.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Podivní sousedi: hnědý trpaslík býval uvnitř bílého trpaslíka Podivní sousedi: hnědý trpaslík býval uvnitř bílého trpaslíka
Asi 2700 světelných let od Země se nachází podivná dvojice hvězd, které okolo sebe aktuálně obíhají velice blízko, ale někdy v minulosti se měla jedna z nich nacházet uvnitř druhé. Jak je to vůbec možné?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek