reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

PCI-SIG pracuje na rozhraní PCI Express 4.0

, , aktualita
PCI-SIG pracuje na rozhraní PCI Express 4.0
Organizace PCI-SIG nelení a připravuje již čtvrtou verzi rozhraní PCI Express 4.0, které nabídne dvojnásobnou datovou propustnost v porovnání s dnešním moderním PCI Express 3.0, a to 16 GT/s (GT jako gigatransfer), což má zvládnou s využitím...
PCI-SIG pracuje na rozhraní PCI Express 4.0
Organizace PCI-SIG nelení a připravuje již čtvrtou verzi rozhraní PCI Express 4.0, které nabídne dvojnásobnou datovou propustnost v porovnání s dnešním moderním PCI Express 3.0, a to 16 GT/s (GT jako gigatransfer), což má zvládnou s využitím přibližně stejné energie na běžných měděných spojích, takže ani nepřekvapí zpětná kompatibilita s předchozími standardy. K dispozici ale budou také pokročilé techniky pro optimalizaci (čili snížení) spotřeby.

Zpráva přichází také se zajímavým údajem o 24 miliardách linek rozhraní PCI Express, které se od jeho uvedení na trh dostaly na trh, což představuje slušný otisk tohoto rozhraní v IT průmyslu. PCI Express 4.0 má stále představovat levné řešení pro mnoho zařízení, jako jsou servery, pracovní stanice, notebooky i tablety, periférie či systémy HPC (high-performance computing).

Prozatím PCI-SIG provedla analýzu, dle níž je přenosová rychlost 16 GT/s dobře dosažitelná s využitím tradičních materiálů a výrobních postupů. Nyní na ni čeká vývoj specifikací, na jejichž základě budou vznikat samotné produkty. Tyto specifikace budou dle odhadů na světě někdy v roce 2014 až 2015.

Zdroj: techPowerUP
reklama
reklama
reklama