www.svethardware.cz
>
>

PEDOT: nové povrchové vrstvy katod u Li-Ion zvyšují napětí a bezpečnost

PEDOT: nové povrchové vrstvy katod u Li-Ion zvyšují napětí a bezpečnost
, , aktualita
Vývoj lithiových akumulátorů neutuchá a jedním z možných vylepšení jsou i jiné povrchové vrstvy katod. Ty mají za úkol zvýšit bezpečnost a zvyšují i napětí, což se hodí pro větší dojezd elektromobilů nebo delší výdrž mobilních zařízení.
K oblíbeným
reklama
Hong Kong University of Science and Technology (HKUST) a Department of Energy’s (DOE) Argonne National Laboratory spolu 3 roky pracovaly na vývoji nových technologií pro tradiční lithiové akumulátory. Ty mají spoustu problémů a jedním z nich je i stabilita katod. Už nějakou dobu se používají speciální povrchové vrstvy na katodách, které zlepšují jejich odolnost vůči nechtěným chemickým reakcím s elektrolytem a snižují energetické ztráty, ale ani tato řešení dosud nebyla dokonalá a přinášela i pár problémů navíc. Jedním z problémů je pomalejší průnik iontů, pomalejší nabíjení a podobně. Nově vyvinutá povrchová vrstva PEDOT ale tyto problémy nemá a ještě vylepšuje některé další vlastnosti.
 
PEDOT
 
Aplikace se provádí pomocí chemické depozice z plynné fáze, což zajistí, že je pokryta celá katoda a nejsou zde hluchá místa. Zatímco běžné povrchové vrstvy přenosy iontů zpomalují, zde je tomu naopak a podporují ho. Další výhodou je ve výsledku to, že zatímco samotný článek Li-Ion akumulátoru má běžně napětí 4,2 V, v tomto případě se zvýšilo zhruba o 15 % na 4,6 V. Díky tomu by takové články mohly pojmout více energie. Zatím však není vůbec jasné, zda budou nové poznatky aplikované i v praxi, případně kdy by k tomu mohlo dojít.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Co znamenají procesory Intel Core s označením KA? Přeci sérii Avengers Co znamenají procesory Intel Core s označením KA? Přeci sérii Avengers
Nedávno se objevila zpráva, že Intel si chystá nové procesory Core 10. generace, které ponesou označení KA. Má jít o čtyři modely, z jejich označení bylo zřejmé, že budou jednak odemknuté. Ale co mělo znamenat označení A?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Asus připravil své první monitory s HDMI 2.1, to dovolí 4K při 120 Hz Asus připravil své první monitory s HDMI 2.1, to dovolí 4K při 120 Hz
Společnost Asus oznámila, že má připraveny první své monitory splňující standard HDMI 2.1. Tyto monitory už dostaly certifikaci od Allion Labs, Inc. a brzy se můžeme těšit na 4K obraz při 120 snímcích za sekundu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD hlásí nebývalý zájem o moderní APU, navyšuje produkci AMD hlásí nebývalý zájem o moderní APU, navyšuje produkci
Server wccftech se rozhodl blíže podívat na dodavatelský řetězec firmy AMD s ohledem na údajný nedostatek čipů generace Renoir. Máme tu i potvrzení firmy AMD, dle níž se nová APU prodávají velice dobře. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Do souboje o ARM se pouští už i TSMC a Foxconn Do souboje o ARM se pouští už i TSMC a Foxconn
Vypadá to, že případ s možnou akvizicí firmy Arm Holdings nebude ani zdaleka tak přímočarý, jak se ještě nedávno mohlo zdát. To se ještě mluvilo jen o NVIDII, ale pak přibyl Samsung, který navíc ani nemá zájem o celý Arm a nyní tu jsou další. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Trump mluvil o COVIDu: Facebook mu smazal video, Twitter zakázal tweetovat Trump mluvil o COVIDu: Facebook mu smazal video, Twitter zakázal tweetovat
Americký prezident Donald Trump má další problém se sociálními sítěmi. Jeho výroky na adresu imunity dětí ve sdíleném videu se nesetkaly s porozuměním a Facebook mu toto video smazal, Twitter zase vydal zákaz tweetování.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů