reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Pevné disky Quantum směřují do levných počítačů

, , zpráva
Modularita, efektivnost, spolehlivost a v neposlední řadě take cena, to jsou hlavní přednosti disků ...
Velmi důležitým kritériem při porovnávání sestav PC je kapacita pevného disku (samozřejmě, že se sleduje především rychlost popř. velikost operační paměti). Je zde sice poněkud odlišná situace než např. na trhu s procesory, ale i tak se výrobci snaží nabídnout technicky a cenově nejvýhodnější řešení svým zákazníkům.

Tomuto dění se nevyhnul ani Quantum, který přichází se svou řadou pevných disků Fireball lct pro stolní počítače. Jsou především určeny pro sestavy s cenou do $700. V řadě Fireball jsou nabízeny kapacity v rozsahu od 4.3 GB do 26 GB. Samozřejmě že tak jako ostatní výrobci pevných disků má i Quantum vyvinutou technologii pro ochranu dat. Zde implementoval Quantum SPS II Data Protection System a navíc je připojení realizováno přes interface Ultra ATA/66. Vnitřní systém je proveden za použití třetí generace (značně vylepšené) GMR hlaviček.

Také systém ochrany dat SPS II přináší větší odolnost proti možnému fyzickému otřesu, který by mohl zničit data (ochrana jak za provozu, tak i v klidovém stavu). Podle sdělení samotného Quantumu je nový systém ochrany podstatně lepší než předchozí SPS I.

Řada Fireball je výsledkem dvouletého vývoje a podle tvrzení společnosti je optimálním řešením s nízkou cenou, které ovšem zaručuje splnění požadavků na kvalitu a spolehlivost. Fireball lct jsou nabízeny zákazníkům prostřednictvím PC OEM partnerů. Nabídkou poměrně širokého rozsahu kapacit disků jsou dány předpoklady pro různé konfigurace sestav.

Po technické stránce pracuje 3.5" Quantum Fireball lct s 5400otáčkami za minutu. Průměrná přístupová doba dosahuje 9 ms a maximální interní přenosová rychlost dosahuje 250 MB/s při velikost vyrovnávací paměti 512 KB.


Zdroj TheRegister
reklama
reklama
reklama