www.svethardware.cz
>
>
>

Phanteks Enthoo EVOLV: speciál pro vodní chlazení

Phanteks Enthoo EVOLV: speciál pro vodní chlazení
, , aktualita
Společnost Phanteks rozšířila svou sérii počítačových skříní Enthoo o nový model EVOLV. Jedná se o menší model pro základní desky typu Mini ITX, který je uzpůsoben především pro systémy vodního chlazení.
K oblíbeným
reklama
V případě společnosti Phanteks jde o vůbec první model skříně pro desky Mini ITX, který se svou doporučenou cenou 80 USD nebude patřit mezi nejdražší. Založen je na klasickém materiálu, plechu SECC a zaměřen je především na systémy vodního chlazení, které v případě stísněných prostor malých skříní mají často daleko větší smysl než u velkých sestav s ATX deskou ve skříni Middle Tower. Konkrétně je vybaven speciálním rámečkem pro upevnění radiátoru vodního chlazení do horní pozice a také víceúčelovým rámečkem, do nějž se vejde vodní pumpa, expanzní nádoba také SSD nebo pevný disk.

Enthoo EVOLV ITX má celkem střízlivý design s ostře řezanými rysy, takže rozhodně neje o přeplácanou skříň. Její zpracování je jednoduché a připomíná malý tower se spodní pozicí zdroje. Vepředu se našlo místo pro velmi velký 200mm ventilátor PH-F200SP, který je také jediný v základní výbavě. Před sebou má prachový filtr a nasávat vzduch bude muset skrz úzké průduchy v předním panelu. Výhodou rámečku pro vrchní radiátor, jenž může nést až tři 120mm ventilátory, je možnost jeho snadného vysunutí, díky čemuž bude relativně snadné jeho čištění (či spíše profouknutí). Ani vrchní panel ale nevypadá na to, že by byl pro vzduch snadno propustný.

Skříň má rozměry 231 x 376 x 396 mm a je vybavena předním modulem se dvěma USB 3.0 a rovněž dvěma 3,5mm audio porty, jeden rámeček pro SSD a další pro dva 3,5" disky. Dovnitř se vejde až 13" karta (33 cm). Pokud si budeme chtít rozšířit pozice pro extra úložná zařízení, můžeme si dokoupit rámeček Drop-N-Lock SSD nebo zmíněný multifunkční rámeček pro pumpu, atd.

Výrobce k této skříni nabízí různé příslušenství jako 3,5" HDD rámeček (PH-HDDKT_01), SSD rámečky (PH-SDBKT_01/PH-SDBKT_02), rámeček pro vodní pumpu (PH-PUMBKT_01) nebo hub pro PWM napájení ventilátorů (PH-PWHUB_01). Samotná Enthoo EVOLV ITX dorazí na trh v tomto měsíci.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Metačočka z MIT umí sama ostřit bez pohyblivých částí Metačočka z MIT umí sama ostřit bez pohyblivých částí
Na univerzitě MIT vznikl nový typ optické čočky, kterou autoři označují za metačočku a uvádějí, že ta je schopna sama ostřit bez jakýchkoliv pohyblivých částí, které by ji dokázaly posouvat, naklánět či měnit její tvar. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Lenovo nabízí P40w: 40" monitor s Thunderboltem 4 a AMT Lenovo nabízí P40w: 40" monitor s Thunderboltem 4 a AMT
V záplavě nových a nových herních monitorů se objevil také jeden čistokrevný pracant, a to model z rodiny Lenovo ThinkVision. Jedná se o P40w, který nabízí rozhraní Thunderbolt 4 a také technologii Intel AMT. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Našla se konečně neutronová hvězda z nedávné exploze supernovy? Našla se konečně neutronová hvězda z nedávné exploze supernovy?
V roce 1987 byla zaznamenána exploze supernovy, která dle názoru astronomů měla po sobě zanechat s největší pravděpodobností neutronovou hvězdu. A na její hledání se pak pochopitelně zaměřili. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 3060 v 3DMarku, výsledky zatím nenadchnou GeForce RTX 3060 v 3DMarku, výsledky zatím nenadchnou
GeForce Ampere hned po svém představení zaujaly zákazníky právě velice dobrým nárůstem výkonu oproti generaci Turing. Nyní přitom očekáváme model RTX 3060, který už byl otestován v 3DMarku a výsledky jsou poněkud rozpačité. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
CDPR minimalizuje škody, bojuje proti šíření ukradených dat CDPR minimalizuje škody, bojuje proti šíření ukradených dat
Studio CD Projekt Red se rozhodlo, že s lidmi, kteří ukradli jeho zdrojové kódy REDenginu i her jako Zaklínač 3 či Cyberpunk 2077, vyjednávat nebude. Nyní se přitom snaží bojovat s následky tohoto rozhodnutí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek