www.svethardware.cz
>
>
>

Philips 498P9 Brilliance: jeden monitor namísto dvou

Philips 498P9 Brilliance: jeden monitor namísto dvou
, , aktualita
Philips si připravil nový "superširokoúhlý" monitor 498P9 Brilliance, který nám na stole vytvoří stejnou pracovní plochu jako dva 27" monitory s poměrem stran 16:9 vedle sebe. Na rozdíl od nich ale bude tato plocha v jednom kuse. 
K oblíbeným
reklama
Philips 498P9 Brilliance má tak plochu s úhlopříčkou 49 palců a poměrem stran 32:9, přičemž jeho nativní rozlišení je 5120 x 1440, což už je tedy řádná nudle. Nejde přitom o panel primárně pro hráče, ale pro pracanty, i když se dočkáme i synchronizace a mírně zvýšené obnovovací frekvence. 
 
 
Vypadá to tak, že i na 498P9 Brilliance si budeme moci dobře zahrát, pokud ovšem naše sestava zvládne nakrmit rozlišení 5120 x 1440, které už svým počtem pixelů nemá do Ultra HD moc daleko. V případě takovéhoto panelu už také velice přijde vhod zakřivený displej, a to s hodnotou 1800R.
 
 
Výrobce použil panel typu VA s vysokým kontrastem 3000:1, který dosahuje odezvy 5 ms GtG a maximálního jasu 450 nitů. Slibuje také přesné barvy s DeltaE < 2 a slušné pokrytí barev (sRGB 121 procent, AdobeRGB 91 procent). Maximální obnovovací frekvence řízená pomocí Adaptive-Sync pak činí 70 Hz. 
 
 
Takový monitor pochopitelně nesmí postrádat možnost zapojení a využití více zdrojů signálů najednou (MultiView) a také tu máme integrovaný KVM přepínač. Mezi rozhraní pak patří DisplayPort 1.4 x 1, HDMI 2.0 b x 2, USB hub s USB 3.2 x 2 (upstream), USB 3.2 x 4 (downstream + 1 fast charge B.C 1.2) a výstup na sluchátka. Nakonec tu máme dva 5W reproduktory. 
 
Stojan monitoru je flexibilní s nastavením výšky v rozsahu 130 mm a samozřejmostí je podpora VESA držáků (100 x 100). Philips Brilliance 498P9 bude k dispozici od příštího měsíce za cca 820 eur. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel potvrdil Sapphire Rapids na příští rok a 144vrstvé NAND Flash na letošek Intel potvrdil Sapphire Rapids na příští rok a 144vrstvé NAND Flash na letošek
Intel by měl nyní už rychle postupovat při vývoji procesorových generací pro servery, neboť Ice Lake si chystá ještě na tento rok a Sapphire Rapids byly potvrzeny na příští rok, takže je bude od sebe dělit právě jen cca rok. A co nové paměti 3D NAND Flash?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel ukázal druhou generaci 3D XPoint s dvojnásobným počtem vrstev Intel ukázal druhou generaci 3D XPoint s dvojnásobným počtem vrstev
Intel se včera pochlubil mnoha novinkami, mezi něž si dnes můžeme zařadit také nové paměti 3D XPoint a s nimi ještě dnes nekončíme, ale o tom až později. Architecture Day 2020 firmy Intel tak přinesl i nové Optane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Boj o provize: Fortnite zmizel z obchodů Applu i Googlu, Epic kontruje žalobou Boj o provize: Fortnite zmizel z obchodů Applu i Googlu, Epic kontruje žalobou
Společnost Epic Games vytáhla do tuhého boje proti provizím na oficiálních obchodech Apple App Store a Google Play Store. Do své hry Fortnite zabudovala možnost přímého placení, což vyústilo ve stažení hry z obchodů a soudní pře.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Perovskitové a organické solární panely ve vesmíru: 10× lepší než křemík Perovskitové a organické solární panely ve vesmíru: 10× lepší než křemík
Perovskitové a organické solární panely mají mnoho slibných vlastností, ale i problémů. Nyní byly vyzkoušeny i ve Vesmíru a zde prokázaly velmi dobré výkony. Potěší i výroba elektřiny ve stínu z odraženého ambientního světla.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel odhalil novinky o výrobních procesech, procesorech, GPU i pouzdření Intel odhalil novinky o výrobních procesech, procesorech, GPU i pouzdření
Intel dnes prezentoval řadu novinek, z nichž některé jsme již nakousli ráno, ale nyní se už můžeme podívat na celou prezentaci. Půjde o novou výrobní technologii, procesory, grafické čipy, roadmap i pouzdření. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře