Photoshop bude umět přenést "náladu" z jedné fotky do druhé

Photoshop bude umět přenést "náladu" z jedné fotky do druhé
, , aktualita
Vývojáři Photoshopu s pomocí neuronových sítí a výzkumníků z Cornell University vytvořili nový nástroj, který umí upravit jednu fotku dle stylu či nálady druhé. Co to znamená, to nejlépe ukážeme na příkladech.
K oblíbeným
reklama
Nová funkce už dostala zvůj název, a to Deep Photo Style Transfer. Využívá neuronové sítě k tomu, aby vzala jednak vstupní fotografii pro úpravu, pak referenční fotografii a na její styl upravila tu vstupní. Zjednodušeně to může fungovat i tak, že si vezmeme barevnou fotografii, jako referenční zažloutlou starou černobílou fotografii a Deep Photo Style Transfer nám z nové barevné udělá také starou zašlou fotku. K tomu ale můžeme dospět i s využitím klasických nástrojů, zatímco nový nástroj pracuje jinak a umí toho víc.
- vlevo vstupní fotografie, uprostřed referenční, vpravo výstup -


Adobe říká, že nový nástroj využívá "sémantickou segmantaci" a my o něm můžeme uvažovat jako o kombinaci nástrojů Magic Wand a Heal z Photoshopu. Může fungovat tak, jak ukazuje první sada obrázků, nebo i tak, že prohodí barvu i texturu vyfocených objektů, jako třeba následujících třech jablek. Právě kvůli změně textury (obsahu) nelze mluvit jen o prostém filtru měnícím barvy. Fotografii exteriéru tak nebudeme moci jen naladit do jiných barev. Budeme moci rovnou změnit počasí, udělat ze dne noc nebo i změnit roční období.

Sémantická segmentace dokáže také díky své umělé inteligenci rozlišovat jednotlivé objekty, aby na ně pak mohly být aplikovány jednotlivé změny. To je důležité proto, aby nástroj neupravil celkovou fotografii k nepoznání a aby zachoval samotné objekty tak, jak byly vyfoceny. Tím se má právě lišit od podobných nástrojů, jako je aplikace Prisma.
- klikněte pro zvětšení -


V Adobe již uvažují nad dalším možným využití této techniky, s čímž je spojena i otázka, co všechno ještě dokáže. Konkrétně se nyní chtějí zaměřit na zpracování videa, takže pokud se vám nelíbí Listopadová romance, máte výhled na to, že si budete moci předělat třeba na Lednovou romanci (na Pravdivou romanci ale už těžko). Více se dozvíte v odkazovaném PDF ve zdroji aktuality.

Zdroj: Adobe & Cornell Uni (PDF)
reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek