Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Registrace: 3.12.2012
Komentářů: 69, score 0.1 | Digimanie: 2/0.0 | TV Freak: 1/0.0
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 18.11.2016 s hodnocením +2:
Je nesmírně poučné sledovat vývoj byznys strategie společnosti Microsoft. Málokdo ví, že rychlé rozšíření DOSu jako východisko pro invazi Windows má na svědomí tolerance MS masivního nelegálního kopírování instalačních disket. Prostě firmy a slušňáci jednotlivci platili jako mourovatí, zatímco ostatní vesele kopírovali. Pak se ale ukázalo, že ceny OS Windows jsou stále přemrštěné a proto se Wokna začala rvát přímo do PC, aniž je někdo explicitně chtěl. Následování kultu zlatého telete vedlo ke ­"zvyšování efektivity­" vyhazováním nákladných, ale schopných vývojářů. Ti nejschopnější dobře věděli, že celý OS Windows má genetické vady a nechtěli s tím mít nic společného, když o ně Redmond nestál. Finanční krize ukázala bídu celého projektu a velkohubý a zcela neschopný Balmer se musel poroučet. Potíže s vývojem dokumentuje délka podpory XP a následné potíže s Vistou. Sedmy znamenaly stabilizaci, ale již v situaci, kdy kdekdo již šilhal po úsporách formou pořízení opensource řešení. Osmy začaly propadákem již s vidinou vývoje desítek, což nás přivádí do doby, kdy každý nechce PC ale jeden až dva mobily. Jenže tam se již plně etablovalo řešení v podobě robotizace tučňáka a navzdory celkem slušné funkčnosti WM zbyl pouze niche market pro non­-niche produkt. Není divu, že s původně linuxovým šéfvývojářem bez dostatečných vlastních vývojových kapacit naučila nouze housti po Daliborovi i Microsoft. peníze pro opensource vývojáře jsou jistě potřeba, svobodné licence ale nutí k zachování otevřenosti kódu, což si musí MS sežvýkat jak umí. Dnešní linuxové distribuce jsou mnohem propracovanéjší a funkčnější než to, co může na poli OS nabídnout MS. Toho zatím drží hráči, ale i zde je patrný přesun portace her do non­-MS světa. Ještě se někdo diví?
Komentář z 16.7.2016 s hodnocením +1:
Za tak malý TN monitor chtít skoro třináct tisíc je drzost. Dostatečně rychlé IPS panely jsou levnější a větší. Na TN se dnes při daných rozlišeních nedá koukat.
Komentář z 11.8.2015 s hodnocením +1:
Proč ta neuctivá nervozita, Pavle? Pokud máte natrénováno odblokování externích podnětů, tak respekt. Pokud ale děláte SEO anaýzy, pak se svou radou můžete maximálně strašit ­(při správné intonaci­) nemluvňata. Arogancí vůči niným se dehonestujete sám.

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 24.1.2017 s hodnocením -5:
Tyhle články mi připadají jako PR Microsoftu. Pro jakoukoli distribuci linuxu stačí SSD 60 GB ­(vím, je to z přemrštěnou cenu za GB­), u mne jde např. o zaplnění diskového oddílu pro systém a aplikace pouhých 10 GB. Dále, díky znouzecnosti Microsoftu k přechodu k linuxovým API ­(viz běh Ubuntu linuxu pod Win 10­) a existenci Vulkanu se každým dnem otevírá herní svět i pro linux. HW snad kromě nejnovějších GPU již není výkonově ani jinými vlastnostmi pro linux nekompatibilní či poddimenzovaný, proto nechápu zatvrzelost autorů u těchto informativních článků dělat z barevného světa jen černobílý. Janu Vítkovi doporučuji, aby si konečně nějakou vhodnou linuxovou distribuci pořídil a nainstalovat ­(nejlépe na SSD, kde je rychostně jedno, kde jsou data­), třeba v dualbootu s Windows. Pak se snad uvolí oznámit, že pro 80 % uživatelů je dnes výhodnější pracovat s linuxem než s Windows.
Komentář z 4.7.2015 s hodnocením -2:
Vždy když se v aplikaci objeví něco, co fukguje skrytě bez vědomí či zásahu uživatele, zavětřím. Sedmnáct let na linuxu naučí člověka ostražitosti. Přidání SafeBrowsing funkce do Firefoxu 39 i pro linux vedlo k okamžité snaze zjistit si o tom více. Bohužel, kromě poněkud nekonkrétních varováních před ­"bonzováním Googlu­" se přesná charakteristika mechanismu této funkce nikde neobjevuje ­- přesněji, nikde na běžných zdrojích. Nicméně pokrořilá investigace vede k cíli a vypnutí této funkce z důvodů bezdůvodného ohrožení soukromí. Takže milá Mozillo a a poněkud méně milý Google ­- děkuji, nechci. Takže zakázat v about:config...
Komentář z 27.2.2015 s hodnocením -1:
Pochybuji, že na jednom stroji je více grafických karet jako běžný jev, jde nepochybně o značně omezený výskyt. Pochopitelně HW centralizace na serveru s tenkými klienty by pro tohle byla ideální. Představa, že mám ve sklepě trvale běžící server s datovým úložištěm protunelovaný ke všem mých PC kdekoli na planetě ­(on demand samozřejmě­), pak je to lákavá představa, že se k mé grafárně přidají i ty na serevru. Tedy pokud na to s příchodem ekonomického kolapsu budu mít včetně nákladů za energii ­(server jako pomocná výtopna ve sklepě­). Zkusím to propočítat.