reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Plánuje AMD další propouštění?

, , aktualita
Plánuje AMD další propouštění?
Asi před rokem ohlásila společnost AMD svůj Project WIN, jehož název napovídal, že půjde o cokoliv, jen ne o propuštění kolem 5 procent zaměstnanců, a to včetně vysoko postavených pracovníků. Pro ně se skutečně nejednalo o žádný "win". Project...
Plánuje AMD další propouštění?
Asi před rokem ohlásila společnost AMD svůj Project WIN, jehož název napovídal, že půjde o cokoliv, jen ne o propuštění kolem 5 procent zaměstnanců, a to včetně vysoko postavených pracovníků. Pro ně se skutečně nejednalo o žádný "win". Project WIN byl mnoha lidmi z AMD označen za chybu především z toho důvodu, že byli propuštěni zaměstnanci, kteří se dostali do křížku s tehdejším CEO a CFO Thomasem Seifertem. Toho totiž vzápětí nahradil Rory Read, ale to už AMD přišlo o mnoho schopných inženýrů, kteří odešli do firem jako Samsung, Huawei nebo Qualcomm.

Postupně však posílili řady AMD noví pracovníci včetně těch vedoucích, kteří přicházeli do divizí s rozběhnutými projekty. Nyní vedení AMD a personální oddělení však mělo dojít k jednotnému závěru - společnost je "moc velká" na to, kolik projektů má právě ve vývoji a mnoho ředitelů, viceprezidentů a podobných vysokých pracovníků věci jen komplikuje. To ostatně měl podpořit také finanční výhled, který musel být upraven, tedy jinými slovy AMD očekává nižší tržby za 3. kvartál, i když nová platforma Virgo (APU Trinity) a chystané procesory Vishera mají vylepšit vyhlídky na poslední kvartál v tomto roce.

AMD by se tedy dle zpráv VR-Zone mělo opět zeštíhlit, což by mělo odnést něco přes 1000 zaměstnanců, po jejichž odchodu by jich zbylo něco pod 10000. To ale zatím AMD nijak nekomentovalo, takže jako obvykle uvidíme.

Zdroj: VR-Zone
reklama
reklama
reklama