Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Plány Intelu na další vývoj počítačů přímo od pana generálního

15.9.2011, Jan Vítek, aktualita
Plány Intelu na další vývoj počítačů přímo od pana generálního
Generální ředitel společnosti Intel, Paul Otellini, nám nastínil budoucí vývoj počítačů, při němž se vážně počítá také se spoluprací se společností Google a s rozvojem nízkospotřebových počítačů typu ultrabook. Ty se mají pohybovat mezi...
Generální ředitel společnosti Intel, Paul Otellini, nám nastínil budoucí vývoj počítačů, při němž se vážně počítá také se spoluprací se společností Google a s rozvojem nízkospotřebových počítačů typu ultrabook. Ty se mají pohybovat mezi notebooky a netbooky. Tyto novinky byly představeny v úvodním vystoupení Otelliniho na konferenci Intel Developer Forum v San Francisku.Otellini uvedl, že Intel se bude snažit podpořit aktivity v oblasti chytrých telefonů, kde dnes hraje velmi významnou úlohu společnost Google a její OS Android. Představen byl nový referenční design založený na procesorech Intel Atom a právě i Androidu. Tento systém má být v budoucnu optimalizován právě pro nové Atomy a mezi další společně vyvíjené produkty bude patřit operační systém Chrome, Google TV, Android Software Development Kit (SDK) a Native Development Kit (NDK).

Intel dále hodlá ještě před letošními Vánocemi vypustit se svými partnery na trh novou třídu počítačů ultrabook, jež do střední třídy přinesou 22nm procesory Ivy Bridge, ale to až v novém roce. Svůj první ultrabook představila již například společnost Acer. Otellini nezapomněl ani na Windows 8, jež se mají také stát nedílnou součástí těchto počítačů.

Popsal také novou platformu pro řízení spotřeby, jež se uplatní v roce 2013 s příchodem procesorů Haswell. Ta má více než dvacetkrát snížit "výkonnostní prostoje" bez vlivu na celkový výkon, takže v roce 2013 bychom se měli dočkat ultrabooků, které připojeny k Internetu vydrží v pohotovostním režimu až 10 dní. Během toho mohou stahovat e-maily a další data. A ještě dále v budoucnosti se prý dočkáme čipu, který umožní napájet počítač jednou solární buňkou o velikosti poštovní známky, což je prezentováno jako Near Threshold Voltage Core.

Zdroj: TZ Intel