www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

PlayStation 5 dostala nový zdroj, funguje lépe?

PlayStation 5 dostala nový zdroj, funguje lépe?
, , aktualita
Herní konzole Sony PlayStation či Microsoft Xbox rozhodně nejsou vytvořeny s možností snadné výměny napájecího zdroje s nabídkou různých modelů, ovšem to neznamená, že taková výměna není možná. 
K oblíbeným
reklama
Herní konzole nejsou PC, ovšem i ty je možné upgradovat, a to především s ohledem na úložný prostor. Konkrétně nová PlayStation 5 ale obsahuje také samostatnou jednotku napájecího zdroje ARP-400DR, který pochopitelně nemá obvyklý formát, takže jeho výměna za jiný kus znamená, že si budeme muset trošku zakutit. Jedná se o produkt od Delta Electronics, jehož výměna je teoreticky možná, ale náhradní zdroje zatím nejsou k dispozici. 
 
 
Delta Electronics ARP-400DR je sám o sobě pasivně chlazený zdroj, respektive spoléhá na proud vzduchu tvořený hlavním ventilátorem konzole PS5. Má však mít k dispozici velice slušnou výkonnostní rezervu, neboť jeho maximální výkon je 372 W, přičemž konzole si v zátěži bere jen kolem 200 W. Ovšem ono nejde ani tak mluvit o rezervě jako možná spíše o tom, že podobné zdroje obvykle mají nejvyšší efektivitu právě při cca poloviční zátěži, i když rozdíl v efektivitě mezi 50% a dejme tomu 80% zátěži už nebývá tak vysoký. Ale o to nám tu nejde. 
 
Delta Electronics ARP-400DR
 
Někteří uživatelé si stěžují na pískání cívek, které se line z jejich PS5 a jako viník bývá označován právě napájecí zdroj. A jde také o teplo zdroje, které se přidává k teplu vnitřních komponent, přičemž v zátěži jde o 16 až 24 W i v závislosti na tom, zda jsme v zemi se 115V, nebo 230V sítí. Jde tak cca o desetinu celkové spotřeby konzole a příslušné odpadní teplo, které by pak nepřispívalo k celé zátěží chladicího systému.
 
Server Tom's Hardware tak vyjevil firmě Channel Well Technology (CWT), OEM výrobci zdrojů, svůj záměr a ta připravila potřebný zdroj pro testovací platformu s konzolí, která byla už dříve pro testy nové verze chladicího systému plná teplotních senzorů. 
 
 
Čili hlavní otázka pro provedené testy bylo to, zda konzole sama nepoběží lépe s externím zdrojem, který nebude tvořit další zdroj tepla pro její chladicí systém. Jenomže se ukázalo, že výsledné teploty byly možná ještě horší, což mohlo být způsobeno jednak změnou toku vzduchu skrz konzoli kvůli chybějícímu zdroji, ale také tím, že zdroj od CWT poskytoval vyšší 12V napětí než ADP-400DR (12,335 V a 12,078 V). 
 
Hlavní zpráva ale je, že externí zdroj funguje a v budoucnu by se mohly nové napájecí adaptéry či zdroje od CWT dostat na trh, aby měli lidé možnost vyměnit si ve své PS5 již nekryté zárukou poškozený zdroj. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Účinnost solárních tašek Tesly se zvýšila o 22 % Účinnost solárních tašek Tesly se zvýšila o 22 %
Energetický byznys Tesly sice zdaleka není tak velký jako ten automobilový, ale to zdaleka neznamená, že by se zde nic nedělo. Tesla uvádí novou verzi solárních tašek na střechu, které mají o 22 % vyšší výkon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Xiaomi uvádí 27" 4K grafický monitor s certifikací Pantone Xiaomi uvádí 27" 4K grafický monitor s certifikací Pantone
Xiaomi proniká na stále větší množství trhů. Zabydlovat se začíná i na trhu s monitory a nyní uvádí profesionální grafický monitor XMMNT27NU, který je 27" modelem s rozlišením 4K i 10bitovými barvami.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Energy Dome vybralo 11 mil. USD na dostavění "CO2 baterie" na Sardinii Energy Dome vybralo 11 mil. USD na dostavění "CO2 baterie" na Sardinii
Většina obnovitelných zdrojů energie vyžaduje kvůli své nestálosti úložiště energie. Vedle lithiových a jiných podobných akumulátorů existují desítky jiných možností. Mezi nimi i ukládání do stlačeného CO2.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla uvedla elektrickou čtyřkolku Cyberquad pro děti a píšťalku za 50 USD Tesla uvedla elektrickou čtyřkolku Cyberquad pro děti a píšťalku za 50 USD
Společnost Tesla přidává do své nabídky i spoustu dalších produktů mimo elektromobilů. V posledních dnech je to elektrická čtyřkolka Cyberquad pro děti, objevila se také píšťalka Cyberwhistle ve tvaru Cybertrucku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm Snapdragon 8 Gen1 přináší 18bitový ISP a technologie Leicy Qualcomm Snapdragon 8 Gen1 přináší 18bitový ISP a technologie Leicy
Qualcomm uvedl nový high-endový procesor Snapdragon 8 Gen1, který hodně vylepšuje schopnosti pro zpracování fotografií. Má 18bitový ISP, technologie Leicy, ale také výkonnější procesor pro umělou inteligenci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů