www.svethardware.cz
>
>
>
>

Plextor M6M: další výkonná mSATA SSD

Plextor M6M: další výkonná mSATA SSD
, , aktualita
V poslední době se na trh dostává stále více nových modelů SSD pro rozhraní mSATA, která nás nezklamou ani svou kapacitou a ani výkonem. Mezi takové patří i nová řada M6M od společnosti Plextor.
K oblíbeným
reklama
Plextor M6M mSATA SSD jsou schopna konkurovat klasickým 2,5" SSD pro rozhraní SATA 6 Gbps. Nabídnou totiž v tom nejlepším případě rychlost čtení až 520 MB/s a zápis až 440 MB/s nebo také 94000 IOPS při náhodném čtení 4kB bloků dat a 80000 IOPS při jejich zápisu. Učena jsou pak pro mobilní počítače ale i pro miniaturní Intel NUC a podobné či vhodné základní desky s rozhraním mSATA.

Výrobce slibuje, že výkon jeho série M6M se ukáže především v reálném použití. Založil je na kontroleru Marvell 88SS9188, pamětech Toshiba Toggle MLC NAND Flash a dále u nich nabízí standard DEVSLP, který srazí spotřebu v režimu spánku na pouhé 2 mW a SSD probudí za desetinu sekundy. Pak tu máme také 256bitové šifrování AES zahrnutou ve firemní technologii True Protect, která se stará také o zajištení integrity dat.

Oproti předchozím sériím nám M6M nabídne také 512GB model, který se bude prodávat vedle 128GB a 256GB. Na trh přijde někdy v druhém kvartálu, ovšem ceny ještě nebyly uvedeny.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Včera, aktualita, Jan Vítek