www.svethardware.cz
>
>
>
>

Plextor M7e: přes 1,4 GB/s na M.2

Plextor M7e: přes 1,4 GB/s na M.2
, , aktualita
Vypadá to, že letos se skutečně posuneme za hranice dané rozhraním SATA 6 Gbps. Stále více výrobců totiž ohlašuje zbrusu nová spotřebitelská SSD, která nabídnou vysokou datovou propustnost. Patří mezi ně i Plextor.
K oblíbeným
reklama
Plextor na CES 2015 představil své nejnovější modely SSD pro rozhraní M.2, a to M7e. Ty srovnával se Samsung XP941 v testu CrystalDiskMark, v němž byly M7e v sekvenčních operacích výrazně lepší, ovšem je třeba si uvědomit, že XP941 je už starší model, který na CES dostal následovníka v podobě Samsung SM951. A sním se už Plextor M7e může dle specifikací jen těžko rovnat.

Plextor M7e bychom měli srovnávat spíše s jejich předchůdci v podobě Plextor M6e, jež byly představeny loni na konci května. Nabídly rychlosti sekvenčního čtení 770 MB/s a zápisu 625 MB/s, čili M7e je s cca 1400 MB/s při čtení a 1000 MB/s při zápisu výrazně lepší, i když nepatří mezi dnešní elitu.

Zbrusu nové Plextory tak už nejsou SSD využívající dvě linky rozhraní PCI Express 2.0, což jejich předchůdce omezovalo na propustnost teoretického 1 GB/s, kterou poskytuje základní verze slotu M.2 na deskách s čipovou sadou Intel 9 Series. Řada výrobců desek ale pochopila, že takováto propustnost již brzy stačit nebude, a tak začali vybavovat své modely sloty M.2, které využívají čtyři linky, a dosahují tedy 2 GB/s.

Plextor M7e je založen na kontroleru Marvell 88SS9293 a aktuálních pamětech Toshiba A19 MLC NAND Flash. Nový model SSD tedy ještě není dokončen, protože Plextor ještě pracuje na jeho firmware, takže je možné, že se jeho výkon ještě posune výše. Jisté ale je, že na trh přijde ve verzích s kapacitami 256 GB, 512 GB a 1 TB a očekávat je můžeme někdy v druhém čtvrtletí tohoto roku.

Zdroj: LegitReviews
reklama
Nejnovější články
Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy
Kauzy ohledně sledování uživatelů ve spojitosti s Facebookem neutuchají a možná se začne opět mluvit o jedné z těch, o kterých se už mluvilo i v minulosti. Facebook totiž sleduje fotografie uživatelů pomocí IPTC tagů, což může být zneužito k dalším účelům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost
Tony Tamasi z NVIDIE se rozmluvil o tom, jak celá RTX mašinerie v jeho firmě vůbec vznikla a kde se vzala. Práce na tom všem odstartovaly už před deseti lety a vyústily zatím v jádra RT architektury Turing. 
Včera, aktualita, Jan Vítek12 komentářů
Starship firmy SpaceX bude mít celkem 41 motorů Raptor Starship firmy SpaceX bude mít celkem 41 motorů Raptor
V případě velkých společností zabývajících se letectvím a kosmonautikou není zrovna obvyklé, že se o jejich novinkách dozvídáme z pilných tweetů jejich šéfa. Ale když tak dnes už komunikují i státníci, tak proč ne Elon Musk? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Nintendo kvůli driftujícímu ukazateli čelí v USA hromadné žalobě Nintendo kvůli driftujícímu ukazateli čelí v USA hromadné žalobě
Uživatelé herních konzolí Nintendo Switch si stěžují na to, že po čase začne driftovat, čili ujíždět ukazatel spojený s ovladačem Joy-Con. A nyní si už jen nestěžují, dali se dohromady a podali hromadnou žalobu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Flute spatřen v UserBenchmark, o co jde? AMD Flute spatřen v UserBenchmark, o co jde?
V databázi výsledků testů UserBenchmark byl spatřen jistý inženýrský vzorek produktu AMD s kódovým označením Flute. Je jasné, že půjde o SoC, a to velice moderní a založené na architektuře Zen 2. 
Včera, aktualita, Jan Vítek