www.svethardware.cz
>
>
>
>

Plextor M7e: přes 1,4 GB/s na M.2

Plextor M7e: přes 1,4 GB/s na M.2
, , aktualita
Vypadá to, že letos se skutečně posuneme za hranice dané rozhraním SATA 6 Gbps. Stále více výrobců totiž ohlašuje zbrusu nová spotřebitelská SSD, která nabídnou vysokou datovou propustnost. Patří mezi ně i Plextor.
K oblíbeným
reklama
Plextor na CES 2015 představil své nejnovější modely SSD pro rozhraní M.2, a to M7e. Ty srovnával se Samsung XP941 v testu CrystalDiskMark, v němž byly M7e v sekvenčních operacích výrazně lepší, ovšem je třeba si uvědomit, že XP941 je už starší model, který na CES dostal následovníka v podobě Samsung SM951. A sním se už Plextor M7e může dle specifikací jen těžko rovnat.

Plextor M7e bychom měli srovnávat spíše s jejich předchůdci v podobě Plextor M6e, jež byly představeny loni na konci května. Nabídly rychlosti sekvenčního čtení 770 MB/s a zápisu 625 MB/s, čili M7e je s cca 1400 MB/s při čtení a 1000 MB/s při zápisu výrazně lepší, i když nepatří mezi dnešní elitu.

Zbrusu nové Plextory tak už nejsou SSD využívající dvě linky rozhraní PCI Express 2.0, což jejich předchůdce omezovalo na propustnost teoretického 1 GB/s, kterou poskytuje základní verze slotu M.2 na deskách s čipovou sadou Intel 9 Series. Řada výrobců desek ale pochopila, že takováto propustnost již brzy stačit nebude, a tak začali vybavovat své modely sloty M.2, které využívají čtyři linky, a dosahují tedy 2 GB/s.

Plextor M7e je založen na kontroleru Marvell 88SS9293 a aktuálních pamětech Toshiba A19 MLC NAND Flash. Nový model SSD tedy ještě není dokončen, protože Plextor ještě pracuje na jeho firmware, takže je možné, že se jeho výkon ještě posune výše. Jisté ale je, že na trh přijde ve verzích s kapacitami 256 GB, 512 GB a 1 TB a očekávat je můžeme někdy v druhém čtvrtletí tohoto roku.

Zdroj: LegitReviews
reklama
Nejnovější články
Colorful si připravil Micro ATX desku s AMD X570 Colorful si připravil Micro ATX desku s AMD X570
Společnost Colorful se chystá vypustit na trh menší základní desku formátu Micro ATX, která je založena na větší desce X570 Gaming Pro V14. Jedná se o model CVN X570M GAMING Pro, jenž také nese čipovou sadu X570. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Radeon RX 5500 otestován, půjde o modernější ekvivalent RX 580? AMD Radeon RX 5500 otestován, půjde o modernější ekvivalent RX 580?
Nikdo nemůže očekávat, že grafické karty Radeon RX 5500 nám nabídnou z hlediska výkonu něco, co tu dosud ještě nebylo. Jde tak především o to, za jakou cenu nám AMD daný výkon nabídne a zda to bude výhodné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ohvězdičkovaná jádra v Ryzen Master neodpovídají nejlepším jádrům dle Windows Ohvězdičkovaná jádra v Ryzen Master neodpovídají nejlepším jádrům dle Windows
Nové Windows 10 mají s využitím CPPC2 (Collaborative Power and Performance Control 2) přednostně využívat ta nejlepší jádra v procesorech AMD i Intel. Odpovídá to ale tomu, co nám ukazuje Ryzen Master? A je to vůbec problém?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Valve ukázalo Half-Life: Alyx, půjde o revoluční titul pro VR? Valve ukázalo Half-Life: Alyx, půjde o revoluční titul pro VR?
Virtuální realita do světa her dosud nezasáhla nijak zásadním způsobem, nicméně společnost Valve to chce evidentně změnit. Využije k tomu přitom svou herní řadu Half-Life, na jejíž pokračování množí toužebně čekali.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Bill Gates podpořil Heliogen: solární energie a software pro boj s CO2 Bill Gates podpořil Heliogen: solární energie a software pro boj s CO2
Miliardář Bill Gates je znám také jako velký filantrop a podporovatel projektů pro záchranu planety. Jedním z dalších je projekt Heliogen, který má pomoci nahradit fosilní paliva díky solární energii i využití pokročilého softwaru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře