Počet hráčů Cyberpunku 2077 na Steamu se snížil už na šestinu

Počet hráčů Cyberpunku 2077 na Steamu se snížil už na šestinu
, , aktualita
Předprodej i prodej Cyberpunku 2077 od CD Projekt Red se dá jednoznačně považovat za úspěch, pokud tedy bereme v úvahu platformu PC a počet prodaných kopií. Nyní ale nastupuje otázka, jak dlouho bude tato hra aktuální. 
K oblíbeným
reklama
Herní společnosti dobře ví, že dnes je velice vhodné tvořit nadčasové tituly, které budou lidi bavit dlouhé roky, díky čemuž přinesou nové zákazníky a ty staré přimějí k dalšímu utrácení. Způsoby, jak toho docílit, se liší a CD Projekt Red očividně vsadil na to, že Cyberpunk 2077 bude v tomto ohledu nový Zaklínač 3, čili kvalitní hra, k níž se lidé budou stále vracet. 
 
 
Nejde tak o Live Service, jako spíše o to, zda hráče bude bavit vracet se do světa Cyberpunku 2077 i po dohrání hlavního příběhu, aby zkoušeli nové věci či případně rozehráli příběh znovu za jinou postavu a těšili se na chystané expanze. Do toho si ovšem samotní CDPR hodili vidle tím, že na trh dodali ve více ohledech nehotovou hru, kterou nyní musí látat, a nemohou se plně věnovat jejímu dalšímu vylepšování nad rámec toho, co měla hra představovat už hned po svém vypuštění na trh. 
 
Jistým měřítkem zájmu lidí o Cyberpunk 2077 jsou statistiky, které ukazují, kolik hráčů za den si jej spustí a zahraje. Ty ukazují, že pouze na Steamu si hru v prvních dnech spustilo přes milion hráčů a nedlouho poté začaly počty klesat a v novém roce už usídlily pod hranicí 250.000. Graf ale ukazuje jen čísla do 4. ledna, přičemž nejčerstvější údaje už ukazují, že počet hráčů v tomto týdnu klesl už na cca 155 tisíc. 
 
 
Když si to srovnáme se Zaklínačem 3, pak ten začal mnohem skromněji, ale zatím to vypadá, že pád obliby Cyberpunku 2077 bude o to prudší. Ale pouze čas samozřejmě ukáže, zda tato novinka dokáže navázat na Zaklínače a jako on si udrží svou stabilní základnu hráčů. Ostatně i ten měl v prvním půlroce po svém vypuštění slušnou krizi. 
 
Mimochodem, co se nám to v případě Zaklínače 3 stalo na konci roku 2019, kdy počet hráčů najednou vystřelil na rekordní počet? Jde jednak o dopad vánočních slev na Steamu, ale především o to, že odstartovala kampaň propagující Cyberpunk 2077 s tím, že ten byl původně slíben už na jaro 2020. Ovšem právě i zde je vidět, že počet hráčů z cca 100.000 v prvním měsíci klesl ani ne na polovinu, zatímco Cyberpunk 2077 je už nyní cca na šestině původního počtu. 
 
 
Mnozí hráči ale jistě čekají na to, až bude hra patřičně vylepšena a ostatně ani nemusí trvat dlouho, než se objeví ve slevě. Cyberpunk 2077 tak jistě nezmizí z radaru, ovšem to už závisí především na tom, co s touto hrou provedou vývojáři. Ale je tu ještě něco, na čem závisí dlouhodobý úspěch, a sice šarm či mojo celé hry, respektive to, jak atraktivní je celý její svět a systém. Nabízí se tak otázka, zda má Cyberpunk 2077 vůbec šanci stát se stejným fenoménem jako Zaklínač 3. 
 
Zdroj: GitHyp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel údajně odmítá zprávu o dohodě s NVIDIÍ, která měla odříznout AMD Intel údajně odmítá zprávu o dohodě s NVIDIÍ, která měla odříznout AMD
Zpráva polského serveru PurePC o údajné dohodě mezi Intelem a NVIDIÍ, která by odřízla AMD od možnosti využívat jeho APU v noteboocích s výkonnými kartami GeForce, se pochopitelně ihned rozšířila. A přiměla také Intel k reakci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
NVIDIA už nebude ve specifikacích grafik rozlišovat Max-Q a Max-P NVIDIA už nebude ve specifikacích grafik rozlišovat Max-Q a Max-P
Společnost NVIDIA nedávno představila grafické karty RTX 3000 pro mobilní počítače a my se nyní dozvídáme, že s nimi přijde i jedna podstatná změna v označování jejich verzí. Půjde o to, že se už nebudou označovat konfigurace Max-Q a Max-P. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SemiAccurate: Intel chce vyrábět čiplety GPU Xe v Samsungu SemiAccurate: Intel chce vyrábět čiplety GPU Xe v Samsungu
Dle společnosti TrendForce aktuálně Intel jedná s firmou TSMC o možnostech svého outsourcingu výroby, zatímco Charlie Demerjian ze SemiAccurate zase mluví o využití kapacit firmy Samsung. To se ovšem nevylučuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Arduino připraví produkt založený na křemíku z Raspberry Pi Arduino připraví produkt založený na křemíku z Raspberry Pi
Na trh se dostal již malý a levný jednočipový počítač Raspberry Pi Pico, který u nás přijde jen na něco málo přes 100 Kč. Tento model připomíná svými možnostmi i provedením právě známé a oblíbené Arduino Nano. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Core i5-11400 v testech, jaký výkon dostaneme oproti Core i5-10400? Core i5-11400 v testech, jaký výkon dostaneme oproti Core i5-10400?
Po světě už kolují nové procesory Intel Rocket Lake-S a také se testují a my se můžeme dívat na výsledky těchto testů. Mnohé potenciální zákazníky bude jistě zajímat model Core i5-11400 coby levnější šestijádro. A co dostanou? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek