www.svethardware.cz
>
>
>
>

Počítač si postavím sám: hlavní je základ!

Počítač si postavím sám: hlavní je základ!
, , soutěž
Plánujete si postavit nový počítač, nebo provést upgrade základní desky? Pokud chcete využít základní desku Gigabyte, co byste řekli na to, že byste ji od Gigabyte dostali zdarma? Zní to zajímavě?
K oblíbeným
reklama
Kterou HW konfiguraci z následující trojice považujete za nejlépe sestavenou?
V anketě šlo hlasovat od 18.4.2016 do 14.4.2016. Počet hlasujících: 94
Od uživatele tomasjerry 77 % 77% Od uživatele pemasoft 18 % 18% Od uživatele RUCORP 5 % 5%
Aktualizace 18.4.2016: Na základě hlasování v anketě se vítězem soutěže stává uživatel tomasjerry. Gratulujeme!

Dnes mu pošleme e-mail ohledně potvrzení adresy, na kterou má sponzor soutěže odeslat základní desku zvolenou v soutěžní HW konfiguraci.

Jakmile základní desku obdrží, bude mít 30 kalendářních dní na to, aby do svého soutěžního tématu na fóru přidal požadované informace týkající se upgradu/stavby PC a mohl tak následně od Gigabyte získat navíc i mini počítač BRIX, viz původní znění článku níže.

Aktualizace 8.4.2016: Zástupce společnosti Gigabyte posoudil HW konfigurace zařazené do soutěže a vybral pro finále následující trojici:


HW konfigurace od tomasjerry


Hlavní využití: hry, virtualizační nástroje, testování funkcí RDP, občas editace videa a fotek.
 • Základní deska: GIGABYTE X99-Gaming 5P (Intel X99)
 • Procesor: Intel Core i7-5820K + chladič Noctua NH-D15
 • RAM: Kingston 32GB DDR4 2400MHz HyperX Fury
 • Grafická karta: HIS ICQ2 280X
 • SSD nebo HDD: Samsung 256 GB
 • Zvuková karta: X-Fi Titanium Fatal1ty Pro Series
 • Napájecí zdroj: Fractal Design NewtonR3
 • PC skříň: Lian Li Tyr PC-X1000
Jedná se o upgrade základní desky.


HW konfigurace od pemasoft


Hlavní využití: HTPC, kancelářská práce, programování.
 • Základní deska: GIGABYTE N3150N-D2H
 • Procesor: Intel N3150 - integrovaný na základní desce
 • RAM: Kingston Value 2x 4GB DDR3 1600
 • Grafická karta: Integrovaná grafika
 • SSD nebo HDD: Kingston SSDNow V300 - 240GB
 • Zvuková karta: Integrované audio
 • Napájecí zdroj: adapter NTB 12V/90W + měnič (součástí skříně)
 • PC skříň: Chieftec Compact Series IX-01B-90W
Jedná se o stavbu nového počítače.


HW konfigurace od RUCORP


Hlavní využití: amatérské modelování.
 • Základní deska: GIGABYTE 990FX-GAMING (AMD 990FX)
 • Procesor: AMD Phenom II x4 955 BE
 • RAM: Kingston HyperX Fury Black, 2x 8GB DDR3 1866
 • Grafická karta: Gigabyte GTX660, GV-N660OC-2GD
 • SSD nebo HDD: Samsung SSD 840 EVO - 120GB
 • Zvuková karta: Integrované audio
 • Napájecí zdroj: Enermax MaxPro 500W
 • PC skříň: SilentiumPC Brutus m25
Jedná se o upgrade základní desky z důvodu původního nedostatku RAM (2×2 GB DDR2).


Od dnešního dne (8.4.2016) mohou naši registrovaní čtenáři zvolit v anketě, která se nachází výše, kterou HW konfiguraci z výše uvedené trojice považují za nejlépe sestavenou. Za týden po ukončení ankety dojde k vyřazení všech hlasů od uživatelských profilů, které byly vytvořeny až 8.4.2016 nebo později, aby se snížila šance na ovlivnění hlasování pomocí tvorby duplicitních profilů vytvořených jen za účelem hlasování. Autor HW konfigurace s největším počtem hlasů, jež zůstanou, se stane výhercem, který od Gigabyte do 14 dní obdrží základní desku, kterou ve své soutěžní HW konfiguraci využil.

Následně bude mít 30 kalendářních dní na to, aby do svého soutěžního tématu na fóru doplnil požadované údaje včetně fotografií o stavbě/upgradu PC. Pokud tak učiní, obdrží od Gigabyte navíc i mini počítač BRIX. Podrobnosti najdete níže na konci původního znění tohoto článku.
Původní oznámení o startu soutěže z 15.2.2016:

Představujeme nový typ soutěže, která je určena těm, kdo si plánují postavit nový počítač, nebo provést upgrade a využít k tomu základní desku Gigabyte.

Pravidla pro účast


1. Pro plánovanou sestavu nebo upgrade základní desky musí soutěžící využít základní desku Gigabyte. Ostatní komponenty mohou být od jiných výrobců.

2. Soutěžící musí do 31.3.2016 zadat pravdivé údaje do tohoto formuláře; je třeba uvést:
 • úplnou konfiguraci soutěžní sestavy (ať už půjde o nový počítač, nebo upgrade), přičemž základní deska musí být od Gigabyte, a to konkrétně model, který je aktuálně běžně dostupný na českém trhu
 • jaký typ činnosti by měl na soutěžní sestavě převažovat (počítačové hry, kancelářská práce, střih videa, tvorba grafiky, programování atd.)
 • souhrn aktuálních, orientačních koncových cen všech zvolených komponent v Kč včetně DPH

3. Každý soutěžící se může zúčastnit pouze s 1 sestavou. Pokud by někdo poslal více přihlášek, bude do soutěže zahrnuta pouze ta první v pořadí. Účast v soutěži pomocí duplicitních profilů je zakázána a v případě zjištění takového soutěžícího dojde k jeho vyloučení.

4. Pokud by byla zvolena základní deska Gigabyte, která by nebyla na českém trhu běžně dostupná, bude na to soutěžící v tématu o své sestavě upozorněn zástupcem společnosti Gigabyte, aby zvolil jiný model.


Postup do finále


Sestavy přihlášených uživatelů bude hodnotit zástupce Gigabyte podle toho, jak budou vyvážené z hlediska výběru komponent a zamýšlenému hlavnímu využití (např. aby sestava na hry neobsahovala procesor za 1 000 Kč a k tomu základní desku za 10 000 Kč).

1.4.2016 vybere zástupce Gigabyte tři přihlášené sestavy, jež postoupí do finále, v rámci něhož bude v magazínu Svět hardware zveřejněna po dobu 1 týdne anketa, v které budou moci naši registrovaní čtenáři hlasovat, která sestava z finálové trojice jim přijde jako nejlepší.


Vyhodnocení


Autor sestavy, který získá ve finálové anketě nejvíce hlasů od našich registrovaných čtenářů, se stane vítězem, jenž obdrží od Gigabyte do 14 dní od vyhodnocení základní desku, kterou zvolil v soutěžní sestavě.

Výherce se svou účastí v soutěži zavazuje k tomu, že jakmile zvolenou základní desku od Gigabyte obdrží, přidá do tématu o své soutěžní sestavě do nového příspěvku do 30 kalendářních dní následující:
 • poznatky ze stavby či upgradu, případně co by příště zvolil jinak a na co je dobré si dávat pozor
 • jak je s výběrem komponent a s provozem celé soutěžní sestavy spokojený
 • minimálně 3 fotky, přičemž aspoň na jedné musí být pohled do otevřené skříně, na které bude dobře rozpoznatelné logo základní desky Gigabyte

Pokud tak učiní, dostane od Gigabyte navíc bonus v podobě mini počítače BRIX GB-BACE-3150 (jedná se o barebone, tzn. je nutné doplnit RAM a SSD).

Sponzorem soutěže je společnost Gigabyte Technology Co., Ltd.


Podle zájmu o soutěž se rozhodneme, zda v ní budeme v dalších měsících pokračovat.
reklama
Nejnovější články
Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420 Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420
Nedostatek 14nm procesorů od Intelu se dá řešit třeba i tím, že se odvolá ukončení výroby stařičkých 22nm procesorů. Intel tak do hry vrací více než 6 let staré Pentium G3420, které se bude opět vyrábět.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane
Soudní proces mezi Elonem Muskem a záchranářem Vernem Unsworthem skončil. Tweet s nařčením z pedofilie soud neshledal takovým, aby Unsworth vyhrál a s tím i získal až 190 mil. USD, které žádal jako odškodnění.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii" Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii"
Astronomům se povedlo díky sledování hvězd v cizí galaxii určit hmotnost tamní černé díry, která se ukázala jako dosud největší, jakou se podařilo najít. Hubble se vedle toho podíval na známý Hoagův objekt.
6.12.2019, aktualita, Jan Vítek