reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

PocketBook nabídne barevnou čtečku eKnih s nasvícením

, , aktualita
PocketBook nabídne barevnou čtečku eKnih s nasvícením
Společnost PocketBook International S.A. ohlásila, že si prozatím jen chystá svou první čtečku eKnih, která nabídne barevný displej s úhlopříčkou 8" a také jeho nasvícení, což nám umožní číst ve tmě. Displej využije technologii E Ink Triton...
PocketBook nabídne barevnou čtečku eKnih s nasvícením
Společnost PocketBook International S.A. ohlásila, že si prozatím jen chystá svou první čtečku eKnih, která nabídne barevný displej s úhlopříčkou 8" a také jeho nasvícení, což nám umožní číst ve tmě. Displej využije technologii E Ink Triton druhé generace, jehož prototyp byl prezentován letos na IFA 2012.

Tento displej nabídne kromě velikosti 8" (203 mm) možnost zobrazení až 4096 odstínů barev, poměr stran 3:4, rozlišením 600 x 800 a kapacitní vícedotykovou vrstvu. Oproti TFT displejům si E Ink Triton zachovává svou výhodu v energetické úspornosti, díky níž bude moci uživatel dobíjet baterii třeba jen jednou za měsíc. To pochopitelně bude záviset na způsobu použití.

Čtečka bude použitelná nejen pro knihy, ale také pro čtení časopisů, tabulek, grafů, technické literatury, apod. PocketBook slibuje podporu všech knižních formátů. Novinkou je pak speciální senzorová oblast na rámečku, která reaguje na dotek a umožní ovládat nasvícení obrazovky bez použití menu.

Na evropský trh by se tato novinka měla dostat zhruba v polovině příštího roku.

Zdroj: TZ PocketBook
reklama
reklama
reklama