
360⁰ Plus
LCD panele s podsvícením samozřejmě není pro dlouhodobé čtení příliš vhodný, a proto čtečky knih využívají displeje s elektronickým inkoustem (E Ink), které dokáží zobrazit černou nebo šedou a nepotřebují podsvícení. Čte se z nich tedy stejně jako z papírové knihy, takže je naopak potřeba jiný zdroj světla. Výhodou ale je, že taková čtečka vydrží na jedno nabití i přes měsíc. Konkrétně jde o zobrazení 8000 stránek, neboť zrovna a pouze při změně zobrazení se spotřebovává energie.
Modely od PocketBook jsou také vybaveny slovníky (ABBYY Lingvo dictionaries) či rozhraním Wi-Fi, což tedy přijde vhod spíše u modelů s LCD displejem, které jsou v podání této firmy vybaveny tlačítky pro obracení stránek. Všechny čtečky PocketBook si ale mají poradit s 15 formáty včetně EPUB, PDF, TXT, DOC, HTML. Umožní také zpracování více úloh najdenou (čtení, surfování po webu, využití jiných aplikací), podporují RSS a umožňují, aby si uživatel zobrazení dané knihy přizpůsobil. Uživatelské rozhraní je k dispozici ve 28 jazycích, kde nechybí čeština ani slovenština.
V současnosti PocketBook nabízí devět modelů s E Ink (360⁰ Plus, Basic, 602, 603, 612, 902, 903, 912, Touch) a dva s Androidem (A 10", A 7"). Liší se funkcemi, ovládáním a velikostí displeje. Poohlédnout se po nich můžete v obchodech Alza, CZC, SOFTCOM, HyperElektro, Datart, T.S. Bohemia či JoinMusic.
Zdroj: TZ PocketBook