www.svethardware.cz
>
>
>
>

Podíl AMD na grafikách klesl pod 20 procent

Podíl AMD na grafikách klesl pod 20 procent
, , aktualita
V poslední době je vývoj podílu společnosti AMD na trhu se samostatnými grafickými kartami skutečně nelichotivý a v posledním období dokonce dále výrazně klesl a dostal se pod hranici 20 procent.
K oblíbeným
reklama
Na trhu se samostatnými grafickými kartami dnes figurují dva hlavní rivalové, kteří si v podstatě rozdělují mezi sebe celý tento trh. Jde pochopitelně o firmy AMD a NVIDIA a je jasné, že pokud jedna svůj podíl ztratí, pak tato ztracená část putuje k jeho protivníkovi. Pokud tedy ve 2. kvartálu roku 2014, který znamenal i konec stabilního rozložení sil, mělo AMD podíl 38 %, pak NVIDII patřilo 62 %.

Od té doby dle Mercury Research podíl firmy AMD vytrvale klesal a v tomto roce se propadl dokonce na pouhých 18 procent, čili NVIDIA má už dokonce 82 procent. Graf ale pochopitelně končí zatím jen druhým kvartálem, takže se ještě do něj nijak nemohl vepsat nástup nové generace Radeonů. Potřebná čísla budeme mít až v říjnu, tedy po skončení tohoto kvartálu.

To by se měly projevit už také prodeje očekávaného Radeonu R9 Nano, jenž by snad měl dorazit na trh ještě v tomto měsíci a jde o velice očekávanou kartu díky slibované vysoké efektivitě a malým rozměrům. Otázka je pak ale cena, která nakonec určí, jaký budou mít o ni zákazníci zájem.

Doufejme tedy, že podíl firmy AMD půjde díky Radeonům 300 a Fury nahoru a nastane oživení, však tato firma potřebuje zvýšit tržby, které jí již klesly pod miliardu za kvartál. Někteří se ale obávají, že výsledky nebudou tak dobré kvůli problémům s dodávkami karet Fiji a také nespokojenosti řady zákazníků s tím, že řadové Radeony 300 jsou spíše jen přeznačené staré verze. Ale to ukáží až čísla týkající se prodejů, takže musíme počkat.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Aktualizace KB4517389: k rozbitému menu Start se přidává BSOD Aktualizace KB4517389: k rozbitému menu Start se přidává BSOD

S aktualizacemi Windows 10 už to opravdu přestává být legrace. Kumulativní update KB4517389 mnohým rozbil menu Start a nyní se zjistilo, že stojí i za zvýšeným množstvím BSOD, kritických pádů systému. 

Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Životnost SSD může být problém aneb Tesly ničí samy sebe Životnost SSD může být problém aneb Tesly ničí samy sebe
Většina SSD disků má takovou přepisovací životnost, že se ke smrti disků z tohoto důvodu většina uživatelů ani nepřiblíží. Problémy však mají uživatelů vozů Tesla. Tam totiž kvůli přepisování odchází čipy v multimediálním systému.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Hackeři se přes VPN dostali na servery Avastu, ten je zarazil Hackeři se přes VPN dostali na servery Avastu, ten je zarazil
Český výrobce antivirů Avast se přiznal, že se do jeho počítačové sítě dostali hackeři. Využili k tomu kompromitování přihlašovacích údajů do dočasného VPN účtu a získali zde vysoká administrátorská práva.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Japonsko pomůže NASA vybudovat lunární vesmírnou stanici Lunar Gateway Japonsko pomůže NASA vybudovat lunární vesmírnou stanici Lunar Gateway
NASA v rámci svého programu Artemis kromě partnerství s americkými soukromými společnostmi navazuje spolupráci i se zahraničními kosmickými agenturami. S realizací vesmírné stanice u Měsíce pomůže například Japonsko. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Gigabyte ukázal desku s TRX40 pro Threadripper 3000 Gigabyte ukázal desku s TRX40 pro Threadripper 3000
Už zanedlouho budou moci výrobci desek oficiálně představit své nové modely pro procesory Threadripper, ovšem zatím to mohou být pouze náznaky, uniklé informace a jednotlivé snímky. Jeden takový tu máme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek