www.svethardware.cz
>
>
>
>

Podíl AMD na grafikách klesl pod 20 procent

Podíl AMD na grafikách klesl pod 20 procent
, , aktualita
V poslední době je vývoj podílu společnosti AMD na trhu se samostatnými grafickými kartami skutečně nelichotivý a v posledním období dokonce dále výrazně klesl a dostal se pod hranici 20 procent.
K oblíbeným
reklama
Na trhu se samostatnými grafickými kartami dnes figurují dva hlavní rivalové, kteří si v podstatě rozdělují mezi sebe celý tento trh. Jde pochopitelně o firmy AMD a NVIDIA a je jasné, že pokud jedna svůj podíl ztratí, pak tato ztracená část putuje k jeho protivníkovi. Pokud tedy ve 2. kvartálu roku 2014, který znamenal i konec stabilního rozložení sil, mělo AMD podíl 38 %, pak NVIDII patřilo 62 %.

Od té doby dle Mercury Research podíl firmy AMD vytrvale klesal a v tomto roce se propadl dokonce na pouhých 18 procent, čili NVIDIA má už dokonce 82 procent. Graf ale pochopitelně končí zatím jen druhým kvartálem, takže se ještě do něj nijak nemohl vepsat nástup nové generace Radeonů. Potřebná čísla budeme mít až v říjnu, tedy po skončení tohoto kvartálu.

To by se měly projevit už také prodeje očekávaného Radeonu R9 Nano, jenž by snad měl dorazit na trh ještě v tomto měsíci a jde o velice očekávanou kartu díky slibované vysoké efektivitě a malým rozměrům. Otázka je pak ale cena, která nakonec určí, jaký budou mít o ni zákazníci zájem.

Doufejme tedy, že podíl firmy AMD půjde díky Radeonům 300 a Fury nahoru a nastane oživení, však tato firma potřebuje zvýšit tržby, které jí již klesly pod miliardu za kvartál. Někteří se ale obávají, že výsledky nebudou tak dobré kvůli problémům s dodávkami karet Fiji a také nespokojenosti řady zákazníků s tím, že řadové Radeony 300 jsou spíše jen přeznačené staré verze. Ale to ukáží až čísla týkající se prodejů, takže musíme počkat.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz
Grafické karty Radeon budou asi mnohem oblíbenějším cílem overclockerů z řad běžných uživatelů než procesory Ryzen 3000, protože to vypadá, že s úpravou registrů lze získat nezanedbatelný frekvenční nárůst.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU? AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU?
Pokud by si někdo myslel, že se starým křemíkovým hardwarem je to podobné jako se starým spalovacím motorem, může být vcelku v klidu. Starý křemíkový čip časem nezíská horší výkon, ale o tom však nerozhoduje sám.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS
NVIDIA se s námi podělila o benchmark, který ukazuje na výkon jejích GeForce RTX ve hře Monster Hunter: World. Ten má být díky Deep Learning Super Sampling (DLSS) o polovinu vyšší, což se v takové náročné hře bude hodit.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB? Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB?
Dvanáctijádrový procesor Ryzen 9 3900X je pochopitelně aktuálně ve středu zájmu, a to i z hlediska spotřeby a chlazení. Na spotřebu a schopnost levnějších desek jej napájet jsme se už podívali a nyní je tu chlazení. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One
Projekt Hyperloop byl navržený podnikatelem a vizionářem Elonem Muskem. Jeho realizace se ujaly soukromé společnosti, jednou z nich je Virgin Hyperloop One. Ta by mohla vybudovat vysokorychlostní trať i v Severní Karolíně. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková