www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Podíl Windows 8 roste, ale pomaleji než Windows 7

Podíl Windows 8 roste, ale pomaleji než Windows 7
, , aktualita
Na konci minulého roku se Microsoft dle informací z Net Applications dočkal překročení hranice 10 % u podílu operačního systému Windows 8 a 8.1 na trhu. Nicméně celkový růst obou těchto verzí byl i tak zastíněn staršími Windows 7, jež rostly ještě výrazněji.
K oblíbeným
reklama
Windows 8 a 8.1 tak v této době dle statistiky Net Applications drží celkem 10,15% podíl, zatímco v listopadu to bylo ještě 9,30 %. Za růst pak Microsoft vděčí především systému Windows 8.1, který zajistil 0,86 % k dobru a u Windows 8 pak byla zaznamenána spíše stagnace (pokles o 0,01 %). Na celkovém podílu 10,15 % má ale větší zásluhu Windows 8 se svými dvěma třetinami a Windows 8.1 má tak pouze třetinu.

Pokud budeme Windows 8 a Windows 8.1 brát jako jeden systém, což v podstatě je, pak je můžeme snadno srovnat s oblíbeností Windows 7. Ty ještě v listopadu držely podíl 46,64 %, ovšem na konci roku měly už 49,26 %, takže rostly o 2,62 %. To je třikrát větší přírůstek než u W8 a 8.1, což jednoznačně ukazuje na to, jak je to s oblíbeností těchto operačních systémů.

Windows 7 uzmuly procenta především systému Windows XP, který spadl za jeden měsíc o 3,38 % a dostal se pod hranici 30 procent. I tak je to druhý nejoblíbenější systém od Microsoftu, ovšem již od dubna tohoto roku jej čeká ukončení podpory, tedy žádné nové aktualizace, což představuje bezpečnostní rizika.

Je také nutné poznamenat, že podobná data nesbírá jen Net Applications. Je tu také StatCounter nebo WinBeta spojený se Steam od Valve, přičemž první z nich udává podíl Windows 8.X na 7,78 %, zatímco druhý udává 20,06 %. Je ale jasné, že především ve spojení se Steamem můžeme mluvit o zkreslených informacích, protože půjde především o informace z herních počítačů a také o to, že poslední verze DirectX 11.1 a 11.2 jsou určeny pro Windows 8 a novější, čili majitelé herních PC mají větší motivaci k přechodu na novější systém. Navíc se dá předpokládat, že mají i novější a modernější počítače než ostatní.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: červenec 2021 Doporučené PC sestavy: červenec 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek18 komentářů
Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper
NASA se připravuje na start mise, v rámci níž bude vyslána průzkumná sonda k Europě. Ze Země do vesmíru má potřebný náklad s kosmickou lodí vynést za výhodnou cenu raketa od společnosti SpaceX.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář