www.svethardware.cz
>
>

Podle britské vlády by měl být internet k dispozici všem

Podle britské vlády by měl být internet k dispozici všem
, , aktualita
Britská vláda se snaží jít s dobou. Nechala vypracovat zprávu, která vyzývá k právní definici internetu jako veřejné služby, která musí být k dispozici všem podobně jako voda nebo elektřina. Vláda to obhajuje zásadním významem internetu v současném životě.
K oblíbeným
reklama
Výbor pro digitální dovednosti stanovený horní komorou britského parlamentu, tzv. sněmovnou lordů, zveřejnil zprávu, v které poukazuje na fakt, že Spojené království doposud zaostávalo za ostatními zeměmi, pokud jde o univerzální přístup k internetu, což má neblahý vliv na ekonomickou konkurenceschopnost Velké Británie v digitálním světě.

Navrhované řešení spočívá v právní rekvalifikaci připojení k internetu na veřejnou službu, která musí ze zákona být dostupná všem, stejně jako je tomu např. u vody či elektřiny.

Výbor ve zprávě argumentuje tím, že každodenní činnosti jako nakupování, používání telefonu či bankovnictví stále více vyžadují interakci s technologií. Digitální dovednosti (tj. dovednosti potřebné pro komunikaci s digitálními technologiemi) se tak stávají praktickými dovednostmi a samotné technologie nepostradatelnými nástroji, ke kterým by měl mít přístup každý.

Zpráva není nijak závazná a obsahuje pouze doporučení, nikoli konkrétní návrhy implementace. Nicméně ukazuje potřebu zákonem ošetřit stoupající význam digitálních technologií, zejména pak internetu, v každodenním životě. První zemí, která přidala přístup k internetu na svůj seznam lidských práv, bylo Estonsko.

Každopádně se jedná o poměrně velký politický krok a vzhledem k faktu, že Británii čekají v květnu všeobecné volby, si na politiku digitální budoucnosti Spojeného království budeme muset nejspíš ještě počkat.

Zdroj: arstechnica.com
reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář