www.svethardware.cz
>
>
>
>

Podniková SSD Samsung PM9A3 s PCIe 4.0 zvládnou až 6500 MB/s

Podniková SSD Samsung PM9A3 s PCIe 4.0 zvládnou až 6500 MB/s
, , aktualita
Samsung přichází s novými podnikovými SSD disky formátu E1.S. Ten slibuje možnost umístit více disků do jednoho racku a snížit tak náklady. Navíc díky rozhraní PCI-Express 4.0 zvládnou dosahovat velmi vysoké rychlosti až 6,5 GB/s.
K oblíbeným
reklama
Samsung nevyrábí jen spotřebitelská SSD. V nabídce má i podnikové SSD disky a do této třídy nyní míří nová řada PM9A3. Novinka využívá rozhraní PCI-Express 4.0, jsou zde 1xx-vrstvé V-NAND čipy 6. generace. SSD budou k dispozici ve třech různých formátech, tradičním M.2, které známe i ze spotřebitelských SSD, pak formátu U.2, který je naopak obvyklý u serverů, a výčet ukončuje neobvyklý formát E1.S. Jeho výhodou má být to, že umožní do jednoho serverového racku umístit více těchto SSD, čímž ve výsledku snižuje náklady.
 
Samsung logo
 
V prodeji budou v kapacitách od 960 GB do 7,68 TB. Pokud jde o rychlosti, verze pro rozhraní M.2 budou výrazně pomalejší než varianty pro U.2 a E1.S. V jejich případě můžeme čekat 550 tisíc IOPS u náhodného čtení a 70 tisíc IOPS u zápisu. Sekvenční čtení pak může vrcholit hodnotou 3500 MB/s, zápis dosáhne maximálně 1750 MB/s. V případě U.2 a E1.S jsou hodnoty obvykle zhruba dvojnásobné. Náhodné čtení dosahuje 900 tisíc IOPS (+64 % proti M.2 verzím), zápis pak 180 tisíc IOPS (+157 %). V případě sekvenčního čtení tu máme 6500 MB/s (+86 %) a u zápisu pak 3500 MB/s (+100 %).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
HP odhalilo svůj nejzakřivenější monitor a levné herní myši Omen HP odhalilo svůj nejzakřivenější monitor a levné herní myši Omen
HP představilo monitor X24c, který je svou úhlopříčkou sice malý, ale poloměrem zakřivení překonává všechny dosavadní monitory od HP. A potěší také cenou. Mezi další herní novinky od HP patří myši z řady Vector.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Ve Facebooku se bouří proti Zuckerbergovi, nechce totiž cenzurovat Trumpa Ve Facebooku se bouří proti Zuckerbergovi, nechce totiž cenzurovat Trumpa
Zaměstnancům Facebooku se nelíbí postoj jejich šéfa, Marka Zuckerberga. Ten totiž na rozdíl od Twitteru nehodlá nijak blokovat příspěvky amerického prezidenta Donald Trumpa, které hodnotí jako zavádějící nebo agresivní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Epic Games Store se chystá i na Android a iOS Epic Games Store se chystá i na Android a iOS
Šéf společnosti Epic Games byl opět jednou zpovídán, a to tentokrát serverem Gamespot. Řeč přišla na plány ohledně podpory dalších OS a také na to, jak může nabízení her zdarma pomoci k jejich lepším prodejům na jiných platformách. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
České DVB-T2 poprvé ve 4K. Začalo pilotní vysílání NASA UHD v multiplexu 23 České DVB-T2 poprvé ve 4K. Začalo pilotní vysílání NASA UHD v multiplexu 23
V rámci vysílání DVB-T2 lze od dnešního dne naladit první kanál v rozlišení 4K Ultra HD. Jedná se o kanál zaměřený na vesmír a kosmonautiku, který provozuje americká NASA. České Radiokomunikace jej zařadili do multiplexu 23.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
AMD darovalo HPC systémy pro boj s koronavirem, Lisa Su v čele S&P 500 AMD darovalo HPC systémy pro boj s koronavirem, Lisa Su v čele S&P 500
Do jedné aktuality sloučíme dvě zprávy přicházející od firmy AMD, která se jednak rozhodla darovat HPC systémy pro hledání léku na Covid-19, jež budou využity na třech amerických univerzitách. Vedle toho tu máme Lisu Su v čele žebříčku S&P 500. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek