www.svethardware.cz
>
>

Pohřby by kvůli koronaviru mohly být vysílány online, uvažuje Velká Británie

Pohřby by kvůli koronaviru mohly být vysílány online, uvažuje Velká Británie
, , aktualita
Koronavirus 2019-nCoV má někdy docela nečekané důsledky. National Association of Funeral Directors (NAFD) ve Velké Británii totiž zvažuje, že by se v zájmu prevence šíření viru mohly pohřby streamovat online.
K oblíbeným
reklama
Někdy člověka až překvapí, jaké důsledky a opatření může mít šíření koronaviru 2019-nCoV (a nemoci COVID-19). Bylo odvoláno mnoho veletrhů, sportovních akcí (příp. se konají bez diváků), omezuje se vycházení a sdružování více lidí na jednom místě. Takovými akcemi mohou být i pohřby, které začali řešit ve Velké Británii. National Association of Funeral Directors (NAFD) totiž spolu s vládou zkoumá, jak by se tyto smutné události měly řešit v případě, že problém přeroste v opravdu závažnou pandemii. A jedno z řešení je kupodivu "elektronické".
 
Pohřeb
ilustrační foto, autor: Shane T. McCoy / Public domain, přes Wikimedia Commons
 
Asociace totiž zkoumá možnost toho, že by se v takovém případě pohřby mohly streamovat a vysílat online. Někteří lidé se nyní bojí chodit na větší akce, mezi lidi, jiní budou zase proti takovým nápadům, nicméně některé evropské státy už i zakázaly konání velkých akcí. Např. Francie zakázala akce nad 5000 lidí, Švýcarsko nad 1000 lidí a některé švýcarské regiony dokonce už nad 50 lidí. Výjimkou jsou v takových případech např. restaurace, galerie nebo prozatím právě také ony pohřby. Pokud jde o pohřby v Británii, prozatím je vše při starém a jen se zkoumají nové možnosti. Vedle online streamování z krematoria je to např. vykonání skutečného pohřbu hned, ale obřad pro truchlící by se posunul a konal někdy jindy.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu
V roce 2021 by mohl světlo světa spatřit „Project Latte“ od Microsoftu. Cílem je přinést aplikace z Androidu do Windows 10. Pokud se vše povede, mohly by být aplikace dostupné v Microsoft Store.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD
Mít původní balení hry ze série Super Mario Bros. je v dnešní době velmi výnosné. Letos už některý díl této hry podruhé překonal všechny předchozí rekordy. Ten nynější se dostal na částku 156 tisíc USD, tedy zhruba 3,4 mil. Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů
Těžba kryptoměn opět začíná ohrožovat trh s grafickými kartami, a to v tu nejméně vhodnou dobu. Do toho přichází zpráva, že NVIDIA měla přímo těžařům prodat nové Ampere v hodnotě 175 milionů dolarů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek12 komentářů