reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Point Of View představuje vodou chlazenou GTX 580 "Beast"

5.12.2010, Jakub Lokaj, aktualita
Point Of View představuje vodou chlazenou GTX 580 "Beast"
Point Of View rozšiřuje edici grafických karet s označím Beast o další přírůstek. Tentokrát se jedná o GeForce GTX 580 s předem nainstalovaným blokem pro vodní chlazení. Tímto počinem se společnost Point Of View stala prvním výrobcem, který...
Point Of View rozšiřuje edici grafických karet s označím Beast o další přírůstek. Tentokrát se jedná o GeForce GTX 580 s předem nainstalovaným blokem pro vodní chlazení. Tímto počinem se společnost Point Of View stala prvním výrobcem, který osadil grafickou kartu GTX 580 vodním blokem. V následujících měsících uvidíme, zda ji tato jedinečnost zůstane či nás překvapí i ostatní výrobci se svými vodou chlazenými GeForce GTX 580.Osazený vodní blok je vyroben německou společností AquaComputer a nese označení AquagraFX GTX 580. Jedná se o blok typu Fullcover, který pokrývá všechna důležitá místa na kartě - grafické jádro, paměti a napájecí regulátory VRM.

Tak jako většina bloků je i tento vyroben z mědi, ovšem místo plexiskla je zde TOP (kryt) z nerezové oceli. Vodní blok má výšku 9 mm a tak nezabere více než jeden slot. V bloku jsou předvrtány závity pro fitinky G1/4. Samotné fitinky ale nejsou součástí balení.Díky výše zmíněnému kvalitnímu chlazení je grafická karta Point Of View GTX 580 Beast již od výroby přetaktována. Grafické jádro tiká na 855 MHz, Shader procesory na 1710 MHz a paměti typu GDDR5 pracují s frekvencí 4104 MHz. Ostatní specifikace a parametry zůstaly na referenčních hodnotách.Cena této vyladěné karty byla stanovena na 729 Euro což je v přepočtu při aktuálním kurzu cca. 18225,- Kč. O dostupnosti se výrobce bohužel nezmiňuje.

Zdroj: Guru3D
reklama
reklama