reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

potrus

| TV Freak
Registrace: 19.3.2007
Komentářů: 39, score 3.4 | TV Freak: 1/0.0
Účast v Expertiádách: 57 (přehled)
Účast v Týdenních šancích: 32 (přehled)
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 3.7.2019 s hodnocením +13:
Já za posledních cca 15 roků vystřídal několik tiskáren ­(nedobrovolně­). Začínal jsem s Canonama, které měly výborný tisk, perfektně skenovaly, ovladače byly jedna radost a byly poměrně tiché. Nejtrvanlivější ­(a nejdražší ­- cca 5 tisíc­) vydržela asi 4­-5 roků. Zbylé 3 už nedaly ani jedna víc jak 3 roky. Nejsmutnější na tom je, že všechny odešly na plný zásobník odpadního inkoustu a v té době jsem nikde na netu nenašel jak to pořešit ­(vždy byly softy jen pro starší modely­). A nejvíc mě na tom nakrklo, že pak tiskárna zakazuje uživateli i skenování, přesto že to nemá s tiskem nic společného, takže nelze takovou tiskárnu zachovat ani jako slušný skenner. To mě nakrklo tak, že teď mám už cca 4 roky poměrně levnou epsonku která má trochu horší tisk, ovladače naprd ­(v linuxu nevytisknu duplexem­), je hlučná jak tank, ale pořád jede. Zatím. Nečekal jsem to od ní, jen jsem už nechtěl dávat prachy Canonu. No a u otce jsem to pořešil nejlevnějším laserem ­(věčně mu zasychaly hlavy, jak málo tisknul­), tak uvidím, jak dlouho vydrží.
Dost se divím, že EU chce korigovat všechno, ale tyhle sra... výrobcům pořád prochází ;(
Komentář z 20.9.2011 s hodnocením +7:
Zdravím,
co příště zkusit i test bez ventilátorů? Třeba na nějakém 65W procáku. Určitě by to řada lidí ocenila.
Díky
Komentář z 4.1.2021 s hodnocením +4:
Problém s černobílým tiskem při chybějící barvě je pořád aktuální a taky to nechápu. Canon u mě skončil na blacklistu ale kvůli plánované životnosti, nikoli kvůli nemožnosti skenovat při chybě tiskárny. Nikdo mi nevysvětlí že je náhoda že odešly tři tiskárny během skoro stejné doby používání. A ano, byla tam i legendární odpadní nádobka ;­) Ať se ozve někdo, komu vydržela nějaká Canon tiskárna aspoň 5 roků a nestála víc jak desítku. Když si vzpomenu jak kámošovi vydržela první inkoustka ­(a teď fakt nevím jestli HP nebo Canon­) víc jak sedm roků usilovného tisku na kolejích a musel se jí zbavit jen kvůli zastaralému paralelnímu portu... Ale to výrobcům nejde do krámu ;(

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 4.1.2021 s hodnocením -1:
Hmm, na TN displeji nebo displeji s neúplným pokrytím sRGB nastavit Adobe RGB? Tomu říkám rada... Jestli nebude lepší přečíst si něco o barevných profilech a začít je používat. Ale u entry tiskárny dost pochybuju, že by to něco změnilo...
Komentář z 8.6.2022 s hodnocením +1:
Pro ekonomiku jo, pro peněženku spodní třídy ne. Kdy sis naposled koupil obyčejné bavlněné tričko za 1000,­-? Cca tolik by totiž stálo, kdyby ho levně nevyrobily dětské ručičky někde v indonésii a ty obrovské lodě nedopravili sem.
Já se toho nezastávám a být to na mě, zruším to taky. Ale já nejsem průměrný občan ­- dělám v IT s IT platem, takže bych si dražší věci mohl dovolit. Bohužel to často není možné, protože není na výběr mezi výrobkem z asie a z EU. Je to tak, že trh už jednou rozhodl, výroba všeho se přesunula a demence ­(nejen­) nových generací toužících po každé kravině to jen podporuje, takže se vozí kraviny.
Komentář z 14.8.2012 s hodnocením +1:
Graf s teplotou zobrazuje spotřebu. Teda aspoň doufám, že teploty nejdou přes 100 stupňů ;)