reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Používáte Windows 7 a IE9? Připněte si Svět hardware!

9.1.2012, Karel Polívka, aktualita
Používáte Windows 7 a IE9? Připněte si Svět hardware!
Na web Světa hardware jsme nedávno přidali funkce rozšiřující možnosti připnutého webu pomocí IE9 na hlavní panel ve Windows 7. Namísto pouhé odkazující ikonky toho tak získáte připnutím Světa hardware více. Jak si připnout web? Otevřte...
Na web Světa hardware jsme nedávno přidali funkce rozšiřující možnosti připnutého webu pomocí IE9 na hlavní panel ve Windows 7. Namísto pouhé odkazující ikonky toho tak získáte připnutím Světa hardware více.


Jak si připnout web?


Otevřte si jej v IE9, klikněte levým tlačítkem myši na jeho favicon (malou ikonku) v adresním řádku nalevo od URL:

...a přetáhněte jej (stále se stisknutým levým tlačítkem) na svůj hlavní panel (taskbar) ve Windows 7. Po spuštění tlačítka se zde vytvoří zástupce webu stejně jako byste si sem připnuli nějaký z nainstalovaných programů:

Odteď nebudete muset spouštět prohlížeč a pak klikat na položku v oblíbených - postačí kdykoli kliknout na ikonu Světa hardware v hlavním panelu a hned se budete moci pustit do čtení novinek nebo recenzí.Co získáte připnutím Světa hardware?


  • Možnost jeho spuštění jedním kliknutím, aniž byste předtím spouštěli prohlížeč.
  • Rychlý přístup k nejdůležitějším stránkám webu po kliknutí na ikonu pravým tlačítkem myši:
a) Nejnovější = 5 nejnovějších článků a aktualit (ve Windows 7 se aktualizuje jen pokud máte daný web otevřený skrze tuto připnutou ikonu; ve Windows 8 by to mělo být už nezávislé na spuštění webu).

b) Úlohy = 5 odkazů na nejdůležitější stránky webu (recenze, aktuality, články, témata, soutěže).


Funkce připnutí webu není moc využívaná, nebo dokonce známá. V případě podpory dalších funkcí (viz výše) se však stává mnohem zajímavější - aniž bych měl spuštěný internetový prohlížeč, mohu se díky ní kdykoli pomocí 2 kliknutí dostat rovnou na výpis recenzí nebo třeba soutěží Světa hardware.

Tuto funkcionalitu jsme přidali i pro naše další weby Digimanie.cz a TVFreak.cz.
reklama