reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Powerware uvádí novou UPS 5140

6.1.2000, Vlasta Pechová, zpráva
Powerware uvádí novou UPS 5140
Nepřerušitelný systém elektrického napájení určený k instalaci do montážních průmyslových skříní umožňuje současnou instalaci a zálohování několika serverů
Releigh, N.C., 4.leden 2000--Společnost Powerware, jedna ze špičkových výrobců řešení pro ochranu napájení, oznámila nejnovější přírůstek do své řady nepřerušitelných zdrojů elektrické energie (UPS) - Powerware 5140 - určený k vestavbě do průmyslových skříní. UPS Powerware 5140 je zkonstruován pro zatížení až 6 kVA. Součástí je celá řada funkcí připravených pro ochranu několika serverů vestavěných do stejné montážní průmyslové skříně.

Powerware 5140 je zkonstruována pro zátěž s účiníkem jedna, což znamená, že se ideálně hodí pro počítače a zařízení vybavená zabudovanou korekcí účiníku (PFC - Power Factor Correction). Touto technologií je vybavena převážná část moderních serverů a její použití bude v blízké budoucnosti povinné. Díky této konstrukci Powerware 5140 podporuje zatížení až 6 kVA - o 30% větší zatížení než tradiční srovnatelné UPS. Při porovnání ukazatele cena/podporované zatížení (cena/výkon) vychází UPS Powerware 5140 ve srovnání s konkurenčními produkty ve své třídě nejlépe.

Jedním z nejpřekvapivějších přínosů pro uživatele je fakt, že toto ohromné množství energie zabírá pouze 6U (10,5 palců) výšky průmyslové montážní skříně.

UPS Powerware 5140 je také vybavena výjimečně vyspělou technologií správy akumulátorů ABM (Advanced Battery Management System), což je třístavový systém nabíjení akumulátorů vyvinutý ve spojení se špičkovými výrobci akumulátorů. AMB zajišťuje až zdvojnásobení životnosti akumulátorů a spolehlivou diagnostiku, jež umožňuje zjistit nutnost výměny akumulátorů s předstihem 60 dní.

UPS 5140 díky zásuvkám zorganizovaným do segmentů poskytuje správcům sítí tolik potřebnou variabilitu připojení a řízení jejich zátěže. S použitím programového vybavení LanSafe III a FailSafe III od společnosti Powerware mohou uživatelé v případě, že dojde k výpadku proudu, provést shutdown, jejich zátěže s nižší prioritou dříve, a mohou tak šetřit energii v akumulátorech pro klíčová zařízení.

Powerware 5140 nabízí na přání dodávku akumulátorových modulů, které mohou prodloužit dobu zálohování od 30 minut do 3 hodin v závislosti na zátěži.

UPS Powerware 5140 je zkonstruována tak, aby poskytovala maximální dobu nepřerušeného provozu po celou dobu své životnosti. Za chodu záměnné akumulátory a manuální spínač pro přemostění UPS, zjednodušená údržba, možnost výměny akumulátorů za chodu bez nutnosti odpojení zátěže - to vše jsou atributy přispívající k jejímu dlouhodobému provozu bez odstávky.

Powerware 5140 se v USA prodává za zaváděcí cenu 5599 USD. Tak jako všechny UPS od společnosti Powerware, tak i UPS 5140 se dodává s cenami ověnčeným software LanSafeIII / FailSafe III pro správu UPS a shutdown připojených zařízení.


Tisková zpráva Powerware.
reklama