Pozor na uložené pozice Cyberpunku 2077, nesmí překročit 8 MB

Pozor na uložené pozice Cyberpunku 2077, nesmí překročit 8 MB
, , aktualita
Cyberpunk 2077 je hra, která nám názorně ukazuje, jak dopadnou vývojáři, kteří si ukousnou moc velké sousto. Hráč vyzbrojený výkonným PC, který se ve hře moc nešťourá, nemusí mít problém, ovšem co když opravdu budeme testovat její možnosti? 
K oblíbeným
reklama
V případě problémů se soubory s uloženou pozicí jde totiž především o to, že ty postihnou spíše hráče snažící se vydolovat maximum ze systému craftingu, čili výroby různých zbraní či výbavy "na koleně". K tomu je třeba shánět obrovské množství komponent i pomocí rozebírání jiných předmětů a právě v tom tkví onen hlavní problém s pozicemi a velikostí příslušných souborů. 
 
 
Pokud budeme sbírat věci a rozebírat je pro zisk komponent, pak se s každou takovou zase o něco více nafoukne soubor s uloženou pozicí. Osobně se ve hře systému craftingu vůbec nevěnuju, protože jsem si vybral jinou cestu a dovednosti, do nichž investuju získané body, ovšem i tak už po 44 hodinách mají soubory s pozicemi cca 4,5 MB. Po 15 hodinách s rozumným využitím craftingu pak prý není problém dostat se na 4 MB. 
 
Někdo by se tak už v této době mohl přibližovat k limitu 8 MB, přičemž oněch 44 hodin není na Cyberpunk 2077 mnoho. Stále existuje mnoho míst, kam se postava ani nepodívala a mnoho úkolů, které zbývá k vyřešení. 
 
Co se ale stane, když náš soubor s uloženou pozici překročí limit 8 MB? Jednoduše přestane fungovat, takže pozice z něj nepůjde načíst a my musíme otevřít některou z dříve uložených pozic a pečlivě vyčistit inventář. Aktuálně dostupný hotfix na verzi 1.05 se dle seznamu vyřešených problémů limitu kapacity souborů s uloženými pozicemi netýká, takže problém evidentně přetrvává. 
 
Pokud tedy máme v Cyberpunku nahráno už pár desítek hodin a využíváte systém craftingu, bude velice vhodné se přinejmenším podívat na to, jakou kapacitu už zabírají soubory s uloženými pozicemi. Ty by se měly nacházet v systémové složce Users dále ve složce vašeho účtu systému Windows a dále pod Saved Games, CD Projekt Red a Cyberpunk 2077. 
 
CD Projekt Red tento problém potvrdilo a uvedlo, že limit pro soubory s pozicemi může být zvýšen v jednom z budoucích patchů, ovšem jednou poškozené soubory už nikdo neopraví. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu
Blue Origin je kosmická společnost, která v budoucnu plánuje dopravovat lidi do vesmíru. Nedávno tato firma provedla úspěšný testovací let s raketou New Shepard a vylepšenou verzí kabiny pro cestující.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC
S rostoucími cenami Bitcoinu roste i počet případů, kdy si lidé uvědomí existenci svých Bitcoinů z minulosti, ale nemají k nim přístup. Další muž si takto nemůže vzpomenout na heslo a chybí mu už jen dva pokusy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0 Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0
Výrobci desek si připravují nové verze BIOSů vybavené mikrokódem AGESA 1.2.0.0, které byly slíbeny už před několika měsíci jako konečně "to pravé" pro desky 400 a 500 Series a nové Ryzeny 5000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr
Malé gravitační vlny, které tu a tam projdou skrz Zemi a detektory, už dávno bereme jako hotovou věc, ovšem pokud existují ony, měly by naším prostorem v podstatě nepřetržitě postupovat i velké vlny ze supermasivních černých děr. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K
Intel sice minulý týden ukázal benchmarky, dle nichž si chce opět vzít titul výrobce nejvýkonnějších herních procesorů, ovšem ukazuje se, že ve skutečnosti by to mohlo být poněkud jiné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář