www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Předběžné specifikace GeForce 780 Ti na světě

Předběžné specifikace GeForce 780 Ti na světě
, , aktualita
Dle včerejší zprávy NVIDIA proti Radeon R9 290X postaví GeForce GTX 780 Ti, která by měla v cenících nahradit stávající GeForce GTX 780, od níž se očekává zlevnění. Otázkou jsou stále specifikace nové karty, jimž se však věnuje nejnovější...
K oblíbeným
reklama
Dle včerejší zprávy NVIDIA proti Radeon R9 290X postaví GeForce GTX 780 Ti, která by měla v cenících nahradit stávající GeForce GTX 780, od níž se očekává zlevnění. Otázkou jsou stále specifikace nové karty, jimž se však věnuje nejnovější zpráva serverů Hexus.net a Chip Hell.

Ti tvrdí, že již znají specifikace nové GeForce GTX 780 Ti, dle nichž bychom se neměli dočkat jen zvýšených pracovních frekvencí, ale také vylepšeného samotného grafického čipu. Nová karta by se tak měla ocitnout na půli cesty mezi GTX 780 a GTX Titan se svými 2490 CUDA jádry a 208 texturovacími jednotkami. GTX 780 jich má přitom 2304 a 192, zatímco u TITANu to je 2688 a 224.

GeForce GTX 780 Ti má mít oproti základní verzi také zvýšený takt grafického čipu z 863 MHz (902 Boost) na 902 MHz (954 Boost). Paměťový systém pak prý zůstane identický. Tato vylepšení mají přinést nárůst výkonu z 15,6 GFLOPS na Watt ke 18 GFLOPS/W. Maximální výkon se pak posune z 4156 GFLOPS na 4762, což platí pro GPU na frekvenci Boost.

Nyní je již jen otázkou, zda se tyto specifikace potvrdí a pak se už můžeme jen těšit na souboj GeForce GTX 780 Ti a Radeonu R9 290X.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně
Reklamy jsou jedním ze způsobů, jak se financuje chod platformy YouTube a jak vydělávají youtubeři. Pokud ale uživatelé nechtějí sledovat reklamní spoty, mají nově možnost levnějšího předplatného Premium Lite.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX
Společnost Minisforum zařazuje do své nabídky čím dál zajímavější modely minipočítačů ve stylu NUC. Nyní tu máme model založený na mobilním APU AMD Ryzen 9 5900HX, čili téměř nejvýkonnějším čipu svého typu
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři
V poslední době bylo vedení společnosti Activision Blizzard kritizováno za to, jak přehlíží a někdy dokonce aktivně kryje či podporuje případy sexuálního obtěžování na pracovišti. Firmu začali už i opouštět sponzoři.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Mindfactory: prodeje CPU na volném trhu šly dolů, stále bezpečně vede AMD Mindfactory: prodeje CPU na volném trhu šly dolů, stále bezpečně vede AMD
Po delší době se podíváme na vývoj prodejů velkého německého obchodu Mindfactory, který tvoří podrobné statistiky. Ukazuje se tu pár zajímavých údajů o tom, jak se změnil DIY trh během prvního pololetí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX
Nejen Blue Origin a Virgin Galactic poletí s civilisty do Vesmíru. Podobný projekt chystá i SpaceX, jeho cílem je ale kroužení na orbitě po několik dní. Výsledkem však bude 5dílný dokument Countdown: Inspiration4 Mission To Space.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala