reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Přehled dění v oblasti hardware za květen 2006

2.6.2006, Milan Šurkala, článek
Přehled dění v oblasti hardware za květen 2006
Nemáte-li čas neustále sledovat dění v oblasti IT, ale přesto chcete být v obraze, pak vám pomůže přehled toho nejdůležitějšího, co se za právě uplynulý měsíc květen stalo.

Ukládání dat, disky, mechaniky, paměťové kartySmartDisk FireLite XPress: disk s displejem

Společnost SmartDisk představila nový USB disk, který má navíc displej. Měl by zobrazovat údaje o souborech a datech na disku, data vytvoření či změn souborů a podobné vlastnosti.
Díky vysokému jasu i kontrastu by měly být údaje na displeji čitelné i při ostrém slunečním světle. 60GB varianta má stát $199, za 120GB verzi pak zaplatíte $299.

Toshiba zvětšuje kapacitu miniSD karet

MiniSD karta společnosti Toshiba, model MSD-N002GT, nyní přináší kapacitu 2GB. Maximální přenosová rychlost činí 5MB/s, prozatím je k dispozici pouze v Japonsku. Do USA a Evropy by měla dorazit koncem měsíce.

I SanDisk zvyšuje kapacity pamětí, tentokrát u Memory Stick

Paměť Memory Stick PRO Duo od Sandisku má nyní kapacitu 4GB, což by mělo stačit na 64 hodin MP3, 20 hodin videa nebo 4000 obrázků. Cena má činit $220. Druhou novinkou je Memory Stick PRO DUO RapidGX, která má sice menší kapacitu 1GB, ale nabídne přenosovou rychlost až 15MB/s. Cena má být $85.
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama