Přehled headsetů pro virtuální a rozšířenou realitu

Přehled headsetů pro virtuální a rozšířenou realitu
, , článek
V tomto článku přinášíme informace o headsetech virtuální a rozšířené reality. V úvodu je průvodce, abyste se v tomto světě dokázali bez problémů vyznat. Doplněno o Fove VR, Zeiss VR One, Razer OSVR a informace o Oculusu Rift a HTC Vive.
K oblíbeným
reklama
Vůbec prvním přístrojem, který by si zasloužil přídomek "AR", byly Google Glass. V modernějším pojetí pojmu rozšířená realita si představujeme trochu jiné zařízení, ale jistá míra interakce se objevila i zde.

Google Glass obsahují nejen speciální hranol, jenž promítá obraz, ale i kompletní hardware, který zahrnuje: procesor Texas Instruments OMAP 4430, dvě jádra na 1.2 GHz; 682 MB RAM; úložiště 16 GB; Bluetooth; WiFi; 5Mpx kameru s maximálním rozlišením videa 720p a zobrazovací zařízení s předpokládaným rozlišením 640×360. Ke snímání pohybu slouží 3osý akcelerometr, 3osý gyroskop a 3osý magnetometr, dále senzor přiblížení a snímač okolního světla.

Interakce s Google Glass nebyla jen na úrovni obrazu, ale i na úrovni zvuku - fungovaly podobné příkazy jako ve vyhledávání Google na mobilních telefonech. Brýle měly různé funkce jako touchpad na boční straně nebo uměly rozpoznávat různá gesta.


Google Glass


Nejdříve to vypadalo na revoluci, ale teď už se o nich skoro ani nemluví. Všechny skandály vyšuměly, a když se Google Glass dostaly do prodeje, už nebyly horkou novinkou, spíše se čeká na to, že Google představí novou generaci, která nabídne nové a zajímavější funkce.


Google Glass budou mít nejspíše nástupce


Google pracuje na nové verzi nepříliš populárních Google Glass. Byl totiž patentován systém, který se velmi podobá HoloLens. Google přišel s technologií, jež umožní promítat 3D objekty přímo do reálného světa.
reklama
Nejnovější články
Xilinx se pochlubil světově největším FPGA s 35 miliardami tranzistorů Xilinx se pochlubil světově největším FPGA s 35 miliardami tranzistorů
Společnost Xilinx dnes představila FPGA Virtex UltraScale+ VU19P, který je postaven na 16nm procesu a skládá se z celkem 35 miliard tranzistorů. Dozvídáme se tak, že jde o světově největší čip typu FPGA. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC
Společnost Philips si připravila tři nové velké monitory, které nabízejí rozlišení 4K, vedle toho i HDR a určeny jsou především pro naše obývací pokoje. Jde o monitory jak pro herní konzole, tak pro PC či snad HTPC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy
Malých zdrojů s přiměřeným výkonem není na trhu zrovna mnoho, a tak potěší, že tu máme na výběr další. Jde o FlexGURU od FSP, které jsou modulární a nabízí výkon 250 a 300 W vhodný pro menší či úspornější sestavy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel se v detailech rozpovídal o AI kartách Nervana Intel se v detailech rozpovídal o AI kartách Nervana
Karty s akcelerátory Nervana jsou jedno ze želízek v ohni umělé inteligence, které si připravuje společnost Intel. Ta je představila na Hot Chips 31, a to ve dvou podobách - Inference a Training. V čem se liší?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Facebook: fake news budou kontrolovat skuteční novináři Facebook: fake news budou kontrolovat skuteční novináři
Sociální síť stále prohlašuje, že se snaží bojovat proti fake news. Systémy umělé inteligence ale na odhalení zavádějících zpráv nestačí, a tak se rozhodla najmout skutečné novináře, kteří budou ověřovat pravost zpráv.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů