Přehled headsetů pro virtuální a rozšířenou realitu

Přehled headsetů pro virtuální a rozšířenou realitu
, , článek
V tomto článku přinášíme informace o headsetech virtuální a rozšířené reality. V úvodu je průvodce, abyste se v tomto světě dokázali bez problémů vyznat. Doplněno o Fove VR, Zeiss VR One, Razer OSVR a informace o Oculusu Rift a HTC Vive.
K oblíbeným
reklama
Vůbec prvním přístrojem, který by si zasloužil přídomek "AR", byly Google Glass. V modernějším pojetí pojmu rozšířená realita si představujeme trochu jiné zařízení, ale jistá míra interakce se objevila i zde.

Google Glass obsahují nejen speciální hranol, jenž promítá obraz, ale i kompletní hardware, který zahrnuje: procesor Texas Instruments OMAP 4430, dvě jádra na 1.2 GHz; 682 MB RAM; úložiště 16 GB; Bluetooth; WiFi; 5Mpx kameru s maximálním rozlišením videa 720p a zobrazovací zařízení s předpokládaným rozlišením 640×360. Ke snímání pohybu slouží 3osý akcelerometr, 3osý gyroskop a 3osý magnetometr, dále senzor přiblížení a snímač okolního světla.

Interakce s Google Glass nebyla jen na úrovni obrazu, ale i na úrovni zvuku - fungovaly podobné příkazy jako ve vyhledávání Google na mobilních telefonech. Brýle měly různé funkce jako touchpad na boční straně nebo uměly rozpoznávat různá gesta.


Google Glass


Nejdříve to vypadalo na revoluci, ale teď už se o nich skoro ani nemluví. Všechny skandály vyšuměly, a když se Google Glass dostaly do prodeje, už nebyly horkou novinkou, spíše se čeká na to, že Google představí novou generaci, která nabídne nové a zajímavější funkce.


Google Glass budou mít nejspíše nástupce


Google pracuje na nové verzi nepříliš populárních Google Glass. Byl totiž patentován systém, který se velmi podobá HoloLens. Google přišel s technologií, jež umožní promítat 3D objekty přímo do reálného světa.
reklama
Nejnovější články
Přehled desktopových grafických čipů Přehled desktopových grafických čipů
Přinášíme komplexní přehled grafických čipů a modelů grafických karet společností ATI/AMD a NVIDIA, který průběžně doplňujeme o nové modely, abyste tak měli k dispozici i aktuální informace. Doplněno o nové Radeon RX 5500 XT a 5600 XT.
Dnes, článek, Jan Vítek, Michal Huspeka104 komentářů
Internet Explorer má vážnou zero-day chybu, oprava neexistuje Internet Explorer má vážnou zero-day chybu, oprava neexistuje
Microsoft varuje, že internetový prohlížeč Internet Explorer trpí na vážnou zero-day chybu. Ta je tedy už v praxi zneužívána, ale prozatím na ni neexistuje oprava. Jde o podobný problém, který měla před pár dny i Mozilla.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sapphire po zlevnění RTX 2060 zrychluje svůj Radeon RX 5600 XT Sapphire po zlevnění RTX 2060 zrychluje svůj Radeon RX 5600 XT
AMD a jeho AIB partner Sapphire našlo vskutku rychlou odpověď na to, že NVIDIA výrazně zlevnila karty RTX 2060, které si ze své ceny umazaly 50 dolarů. Sapphire cenu nechává, ale přidává na výkonu karet RX 5600 XT.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
SpaceX zvládla test přerušeného startu lodi Dragon, cesta k ISS je volná SpaceX zvládla test přerušeného startu lodi Dragon, cesta k ISS je volná
Společnost SpaceX čekala jedna hlavní závěrečná zkouška před tím, než jí NASA umožní létat s lidmi na Mezinárodní vesmírnou stanici. My se nyní můžeme podívat, jak se tento test povedl při startu rakety Falcon 9.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
18.1.2020, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů