www.svethardware.cz
>
>
>

Přehrajte si historii letů na Měsíc s LEGO raketou Saturn V

Přehrajte si historii letů na Měsíc s LEGO raketou Saturn V
, , aktualita
LEGO Ideas nám nabídne jednoduchou, ale pěkně provedenou stavebnici NASA Apollo Saturn V, která zahrnuje asi metr vysokou raketu Saturn V rozložitelnou na jednotlivé stupně včetně lunárního modulu a lodi.
K oblíbeným
reklama
Felix Stiessen a Valérie Roche vyvíjeli NASA Apollo Saturn V (21309) asi jeden rok a výsledkem je celá raketa Saturn V v měřítku 1:110, která přijde na trh prvního června s doporučenou cenou 120 eur i dolarů. Půjde také o nejvyšší stavebnici, se kterou LEGO Ideas přichází na trh a rovněž jde o stavebnici s nejvyšším počtem dílů. V tom se ale pochopitelně nevyrovná klasickým stavebnicím LEGO.

Sestavit si můžeme třístupňovou raketu, nebo si ji nechat vystavenou v rozložené podobě umístěnou na podporách. K dispozici je také celý velitelský modul, lunární modul a rovněž tři astronauti představující Neila Armstronga, Edwina "Buzze" Aldrina a Michaela Collinse. Ten pochopitelně na povrchu Měsíce nemá vedle Armstronga a Aldrina co dělat, a tak byl na jedné z fotografií umístěn příhodně trošku opodál.

Můžeme si tak ve svém pokoji přehrát celou misi Apolla 11 nebo případně jinou, jako téměř katastrofické Apollo 13, které dobře známe i díky hollywoodskému zpracování.

Zatím se můžeme o této stavebnici dozvědět jen to, co ukazují okolní obrázky. Dle nich si budeme moci doma přehrát klasickou scénu s umístěním americké vlajky na povrchu Měsíce a není jasné, zda nám sada snad nenabídne ještě něco navíc.

Zdroj: LEGO
reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů