www.svethardware.cz
>
>
>

Přehrajte si historii letů na Měsíc s LEGO raketou Saturn V

Přehrajte si historii letů na Měsíc s LEGO raketou Saturn V
, , aktualita
LEGO Ideas nám nabídne jednoduchou, ale pěkně provedenou stavebnici NASA Apollo Saturn V, která zahrnuje asi metr vysokou raketu Saturn V rozložitelnou na jednotlivé stupně včetně lunárního modulu a lodi.
K oblíbeným
reklama
Felix Stiessen a Valérie Roche vyvíjeli NASA Apollo Saturn V (21309) asi jeden rok a výsledkem je celá raketa Saturn V v měřítku 1:110, která přijde na trh prvního června s doporučenou cenou 120 eur i dolarů. Půjde také o nejvyšší stavebnici, se kterou LEGO Ideas přichází na trh a rovněž jde o stavebnici s nejvyšším počtem dílů. V tom se ale pochopitelně nevyrovná klasickým stavebnicím LEGO.

Sestavit si můžeme třístupňovou raketu, nebo si ji nechat vystavenou v rozložené podobě umístěnou na podporách. K dispozici je také celý velitelský modul, lunární modul a rovněž tři astronauti představující Neila Armstronga, Edwina "Buzze" Aldrina a Michaela Collinse. Ten pochopitelně na povrchu Měsíce nemá vedle Armstronga a Aldrina co dělat, a tak byl na jedné z fotografií umístěn příhodně trošku opodál.

Můžeme si tak ve svém pokoji přehrát celou misi Apolla 11 nebo případně jinou, jako téměř katastrofické Apollo 13, které dobře známe i díky hollywoodskému zpracování.

Zatím se můžeme o této stavebnici dozvědět jen to, co ukazují okolní obrázky. Dle nich si budeme moci doma přehrát klasickou scénu s umístěním americké vlajky na povrchu Měsíce a není jasné, zda nám sada snad nenabídne ještě něco navíc.

Zdroj: LEGO
reklama
Nejnovější články
Intel začne příští týden vyjednávat o nové evropské továrně Intel začne příští týden vyjednávat o nové evropské továrně
Společnost Intel už dříve ohlásila, že se chystá výstavbu nové továrny v jedné z evropských zemí, ale dosud jsme neměli představu o tom, co a kde by to mohlo být. To se možná už brzy dozvíme, neboť Intel už chce jednat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Microsoft připravuje novou aplikaci pro Windows Store Microsoft připravuje novou aplikaci pro Windows Store
Microsoft dle Windows Central pracuje na nové verzi aplikace pro Windows Store v systému Windows 10, která má představit jak nové uživatelské rozhraní a také s ní budou zaveden nová pravidla pro vývojáře.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel vyhrál nad VLSI v druhé části právní patentové bitvy Intel vyhrál nad VLSI v druhé části právní patentové bitvy
Společnosti Intel se povedlo uspět u soudu v Texasu, kde se projednával patentový spor s firmou VLSI. Tu přitom označil za pouhou skořápku udržovanou jen za účelem zisku ze soudních tahanic. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Call of Duty: Warzone dostal DLSS, jaký je nárůst FPS? Call of Duty: Warzone dostal DLSS, jaký je nárůst FPS?
Už v lednu NVIDIA hlásila, že technologie RTX, a to ray tracing a DLSS přichází do titulu Call of Duty: Warzone, který už v minulém roce dostal podporu technologie Reflex. Dnes se ale podíváme na to, jak mu prospěje DLSS. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Asus Strix XG43UQ, první herní LCD s HDMI 2.1, přijde v květnu Asus Strix XG43UQ, první herní LCD s HDMI 2.1, přijde v květnu
O monitoru Strix XG43UQ od firmy Asus už dobře víme, ale nyní tu máme už celkové specifikace, stejně jako informaci o jeho nástupu na trh. Dle výrobce jde přitom o první herní monitor s HDMI 2.1 na světě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář