www.svethardware.cz
>
>
>

Přenosná stanice a-XP, aneb 64jádrový Threadripper v kufříku

Přenosná stanice a-XP, aneb 64jádrový Threadripper v kufříku
, , aktualita
Počítač a-XP vypadá jako notebook z dob minulých nebo jako počítačový mod založený na desktopové skříni. Jde ale o přenosnou pracovní stanici, která nabídne i 64jádrový Threadripper, a to v zajímavém balení. 
K oblíbeným
reklama
Společnost Mediaworkstations stojí za počítačem s krátkým názvem a-XP, který na to moc nevypadá, ale dokázal by svým výkonem zastínit drtivou většinu desktopů. Ve složeném stavu má rozměry 345 x 419 x 184 mm a hmotnost v širokém rozpětí mezi 10,5 a 13,5 kg, to podle zvolené výbavy. 
 
 
Provedení je přitom jednoduché. Máme tu hlavní počítačovou skříň s výkonnými komponentami, jejíž jednu stranu tvoří LCD monitor a k němu se přiklápí klávesnicová část. Ve složeném stavu tak jde v podstatě o kufřík, ovšem velice výkonný kufřík. 
 
 
A jak je vidět na první pohled, nejde o žádný speciál v tom smyslu, že by využíval nějaký zvláštní formát komponent. Máme tu běžnou základní desku ASRock X399M Taichi, do níž si můžeme nechat nainstalovat jeden z procesorů Threadripper 3990X, Threadripper 3970X a Threadripper 3960X. Od desky se pak odvíjí téměř vše ostatní, čili zvolit si můžeme až 64 GB pamětí DDR4-3200, což je ale omezení dané nabízenou konfigurací firmy Mediaworkstations, neboť samotná deska nabízí až 128 GB. 
 
 
Dále máme na výběr mezi různými kartami od firmy NVIDIA a konkrétně AIB výrobce PNY. Může jít o běžné GeForce jako RTX 2080 Ti, ale také o karty řady Quadro RTX 4000 až RTX 8000 nebo i o Teslu V100. 
 
Konfigurace umožní využít porty SATA 6 Gbps, dva ze tří M.2 2280 PCIe x4 a zvolit si můžeme i Intel Optane a pro rychlou síť až 100Gb/s od Mellanoxu. Pak je to i široká nabídka různých periferií, především klávesnic a myší nebo i reproduktorů, UPS, OS a záruka až 5 let. 
 
Na výběr je tak skutečně velkolepá nabídka hardwarových komponent, kterou naleznete v příslušném konfigurátoru na stránkách výrobce.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další IT útok na nemocnice, napaden byl americký řetězec UHS Další IT útok na nemocnice, napaden byl americký řetězec UHS
Není to dávno, co jsme zaznamenali útok pomocí ransomwaru na německou nemocnici, v důsledku čehož měla zemřít jedna pacientka. Nyní byl napaden řetězec mnoha nemocnic od UHS ve Spojených státech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Xbox si rezervuje 20 % z SSD pro systém, Microsoft s vývojem konzolí nekončí Xbox si rezervuje 20 % z SSD pro systém, Microsoft s vývojem konzolí nekončí
Zákazníci se musí připravit na to, že nové konzole Xbox si rezervují nezanedbatelné procento ze svého 1TB SSD pro systém. Vedle toho se podíváme i na téma dalšího vývoje herních konzolí a jejich možný konec.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC uvádí velká LCD série E2 s FreeSync AOC uvádí velká LCD série E2 s FreeSync
Společnost AOC si připravila trojici nových monitorů série E2, které sice vyloženě nepatří mezi herní modely, ale i tak všechny podporují Adaptive-Sync, čili primárně FreeSync. Jde o 31,5" a 34" panely. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Folding@Home dostal podporu CUDA s nárůstem výkonu až o 30 % Folding@Home dostal podporu CUDA s nárůstem výkonu až o 30 %
Z nové tiskové zprávy se dozvídáme, že Folding@home získává přímou podporu technologie NVIDIA CUDA, z čehož si můžeme slibovat výkonnostní bonus mezi 15 a 30 procenty. Vyšší výkon tak bude k dispozici i pro hledání léku na Covid-19. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte reaguje na otázku kondenzátorů na kartách RTX 3000 Gigabyte reaguje na otázku kondenzátorů na kartách RTX 3000
Dosud jsme se věnovali mnohým z výrobců grafických karet, kteří mohou mít problémy s napájením a stabilitou RTX 3080 i RTX 3090. Mluví se ale především o RTX 3080 a nyní tu máme reakci dosud opomíjeného Gigabytu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů