www.svethardware.cz
>
>
>

Přenosná stanice a-XP, aneb 64jádrový Threadripper v kufříku

Přenosná stanice a-XP, aneb 64jádrový Threadripper v kufříku
, , aktualita
Počítač a-XP vypadá jako notebook z dob minulých nebo jako počítačový mod založený na desktopové skříni. Jde ale o přenosnou pracovní stanici, která nabídne i 64jádrový Threadripper, a to v zajímavém balení. 
K oblíbeným
reklama
Společnost Mediaworkstations stojí za počítačem s krátkým názvem a-XP, který na to moc nevypadá, ale dokázal by svým výkonem zastínit drtivou většinu desktopů. Ve složeném stavu má rozměry 345 x 419 x 184 mm a hmotnost v širokém rozpětí mezi 10,5 a 13,5 kg, to podle zvolené výbavy. 
 
 
Provedení je přitom jednoduché. Máme tu hlavní počítačovou skříň s výkonnými komponentami, jejíž jednu stranu tvoří LCD monitor a k němu se přiklápí klávesnicová část. Ve složeném stavu tak jde v podstatě o kufřík, ovšem velice výkonný kufřík. 
 
 
A jak je vidět na první pohled, nejde o žádný speciál v tom smyslu, že by využíval nějaký zvláštní formát komponent. Máme tu běžnou základní desku ASRock X399M Taichi, do níž si můžeme nechat nainstalovat jeden z procesorů Threadripper 3990X, Threadripper 3970X a Threadripper 3960X. Od desky se pak odvíjí téměř vše ostatní, čili zvolit si můžeme až 64 GB pamětí DDR4-3200, což je ale omezení dané nabízenou konfigurací firmy Mediaworkstations, neboť samotná deska nabízí až 128 GB. 
 
 
Dále máme na výběr mezi různými kartami od firmy NVIDIA a konkrétně AIB výrobce PNY. Může jít o běžné GeForce jako RTX 2080 Ti, ale také o karty řady Quadro RTX 4000 až RTX 8000 nebo i o Teslu V100. 
 
Konfigurace umožní využít porty SATA 6 Gbps, dva ze tří M.2 2280 PCIe x4 a zvolit si můžeme i Intel Optane a pro rychlou síť až 100Gb/s od Mellanoxu. Pak je to i široká nabídka různých periferií, především klávesnic a myší nebo i reproduktorů, UPS, OS a záruka až 5 let. 
 
Na výběr je tak skutečně velkolepá nabídka hardwarových komponent, kterou naleznete v příslušném konfigurátoru na stránkách výrobce.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry
Společnost Blue Origin má naplánován druhý let s posádkou. Nyní už jsou známa jména dvou ze čtyř vesmírných turistů, kteří se jako další v modulu vyneseném raketou New Shepard podívají nad hranici vesmíru.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu
Křemík sice vypadá být slibným materiálem pro akumulátory budoucnosti, stále má ale nemálo problémů. LG Energy a University of California San Diego ukazují, že se některé z nich daří odstraňovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050 TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050
Společnost TSMC si stanovila lhůtu třech dekád na to, aby dosáhla cíle uhlíkové neutrality, což tak má splnit do roku 2050. V případě výroby čipů tak jde především o přímou spotřebu elektrické energie, ale také o výstavbu nebo spotřebu vody.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí
Sotva milimetr či dva jsou velká nová bezdrátová elektronická zařízení, o nichž si inženýři z Northwestern University slibují obrovskou škálu možností využití. K čemu mohou být tato elektronické létající "semínka" využita? 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Smrt na Marsu: co se stane s tělem? Smrt na Marsu: co se stane s tělem?
Pokud či spíše až se lidé dostanou na Mars, bude třeba řešit i takovou otázku, co udělat s tělem zesnulého a jaké dopady budou mít různá rozhodnutí. Co se ale vůbec stane s tělem, které bychom nechali svému osudu?
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů