Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Přepisovací DVD mechanika Flex Drive.

25.3.1999, Petr Klabazňa, zpráva
Přepisovací DVD mechanika Flex Drive.
Již nebudou problémy s úložným prostorem - DVD přepisovací mechanika "umí" 5.2 GB !
Flex Drive je nová mechanika formátu DVD, která umí data nejen číst ale i zapisovat. Je zpětné kompatibilní s dosud užívanými formáty (umí je číst) standartních CD-ROM. Přečte kromě formátů DVD-ROM, DVD-R i CD-DA (hudební cédéčka), CD-ROM, CD-R, CD-RW a CD-I. Kapacita, kterou je možno pojmout na jedno médium DVD je 5.2 GB při plném využití a 2.6 GB pro jednostranný zápis. Mechaniku je možno používat jak s IBM kompatibilními systémy tak i s počítači Mac. Připojení je přes rozhraní SCSI a nabízí se jak v provedení interním tak i externím. Pro připojení do počítače je nutno dodržet minimální technické požadavky a sice: PC Pentium 133 MHz a vyšší, Windows 95/98, SCSI-2 adaptér, min. 16 MB RAM, 5 MB volného prostoru na disku. Pro Macintosh systémy jsou to: procesor Macintosh 68030 a vyšší, systém verze 7.5 nebo pozdější, standartní nebo SCSI Manager 4.3 s SCSI adaptérem, operační paměť 8 MB RAM, 5 MB volného místa na disku.

Flex DVD


Technické parametry:

Připojení
SCSI-2
Kapacita DVD-RAM
2.6 GB (jednostraně) 5.2 GB (oboustraně)
Vyrovnávací paměť
1 MB
Audio výstup
20-20,000 Hz
Chybovost
<10 -12

S mechanikou je dodáván obslužný software pro zálohování dat. Nyní se stává zálohování zcela snadné a není třeba zdlouhavě vybírat soubory pro zálohování (abychom jich neměli příliš velké množství) protože nabízená kapacita nás již nikterak neomezuje. Navíc při zaplnění jednoho média lze snadno použít další. Použití mechaniky se zatím omezí pro průmyslové použití a to především z hlediska pořizovací ceny.

Firma PinnacleMicro nezapomněla ani na milovníky filmů a videa. Obdobný model ale s označením Flex Cinema Drive je určený pro přehrávání DVD videa na vašem PC monitoru nebo i na běžném televizním přijímači. Přibalený program usnadňuje přehrávání DVD disků s designem jako na stolním přehrávači.