www.svethardware.cz
>
>
>
>

Přetaktovaný Ryzen 3 3100 dosáhl na 4,5 GHz na všech jádrech

Přetaktovaný Ryzen 3 3100 dosáhl na 4,5 GHz na všech jádrech
, , aktualita
Přetaktování procesorů Ryzen 3 a zvláště pak modelu 3100 bylo už dopředu jasným horkým tématem, neboť tento procesor nedosahuje dle oficiálních specifikací ani v turbu přes 4 GHz. Zatím to vypadá slibně.
K oblíbeným
reklama
Procesory Ryzen 3 generace Matisse vypadají jako jasní adepti pro nové levné herní sestavy, či případně počítače, jejichž majiteli úplně nesejde na vícevláknovém výkonu, ale rád by moderní hardware za rozumnou cenu. A pokud bychom měli za 99 dolarů dostat 4C/8T procesor s vyhlídkou na dosažení taktů až 4,5 GHz na všech jádrech, vypadalo by to o to zajímavěji. 
 
zdroj: _rogame via Twitter
 
Výpis z Futuremark SystemInfo slibuje přesně to, i když pochopitelně vůbec neznáme pozadí toho všeho. Nevíme, zda daný procesor nebyl podchlazen a ani to, jak moc stabilní na frekvenci 4,5 GHz napříč jádry je. Víme ale, že dle AMD jsou na tom 7nm čiplety s maximálními takty velice podobně a osekané 4jádrové Ryzeny nelze automaticky brát jako "téměř zmetky", u nichž budeme rádi za to, že budou stabilní i na výchozích taktech. 
 
 
Je také jasné, že v případě pouze 4jádrového Zen 2 si budeme moci s ohledem na napájecí napětí dovolit i se vzduchovým chlazením to, co by nám už u takového 8jádrového Core i9 nebo dvoučipletového Ryzenu 9 neprošlo. 
 
První záznam se tak týká 4,5GHz Ryzen 3 3100 a pak tu máme ještě druhý záznam s taktem 4,4 GHz, a to na odlišné sestavě s MSI B450M Bazooka Plus. Tu lze sehnat za podobnou cenu jako ASUS TUF Gaming B450M-Pro a celkově nejde o drahé desky s cenou pod 3000 Kč.
 
Vedle toho se také dozvídáme o novém AGESA ComboAM4 1.0.0.5, který už se pravděpodobně dostane do všech nových desek s B550 a přináší lepší kompatibilitu s paměťmi (rychlejší POST s čipy Micron DDR4-3200), opravy chyb (kompatibilita s ethernetovými PHY od Realteku) a vyšší stabilitu sběrnice PCIe. I majitelé starších desek se tak mohou těšit na nové verze BIOSů. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře