reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Preview AMD Trinity A10-5800K

1.5.2012, Jan Vítek, aktualita
Preview AMD Trinity A10-5800K
Server VR-Zone se v těchto chvílích zaměřuje na zbrusu nové procesory (či APU) AMD Trinity, které jsou založeny na procesorových modulech Piledriver (2. generace Bulldozerů), která mají stále dvě integer a jednu FP jednotku na modul, podporují...
Server VR-Zone se v těchto chvílích zaměřuje na zbrusu nové procesory (či APU) AMD Trinity, které jsou založeny na procesorových modulech Piledriver (2. generace Bulldozerů), která mají stále dvě integer a jednu FP jednotku na modul, podporují paměti DDR3-1866 MHz (u notebooků to bude DDR3-1600 MHz) a nabídnou až 384 stream procesorů v grafických jádrech Radeon. Vyráběny budou firmou Globalfoundries pomocí 32nm procesu SOI (Silicon on Insulator).

Desktopová APU Trinity budou mít stejně jako Llano TDP 100W (vyráběny budou stejným procesem) a mobilní varianty přijdou se 17 W, 25 W či 35 W TDP. Operační frekvence procesorových jader mají být mezi 2 - 3,8 GHz a GPU mají tikat na 424 - 800 MHz. Debut zažije instrukční sada FMA3 a vylepšena má být predikce větvení, prefetch a plánování procesoru.

Dočkáme se také technologie Turbo Core 3.0, která bude dynamicky nastavovat frekvence CPU i GPU, přičemž limitem bude jako obvykle TDP.

Trinity bude mít jádro Radeon postavené stále na architektuře VLIW4, tedy ne na nové Graphics Core Next, která tak zůstává výsadou Radeonů HD 7000. Z nich ale dostanou alespoň UVD engine. Výkon tak nebude ve spojení s malým počtem jader ani přes přehnaná očekávání vysoký a měl by se pohybovat někde za NVIDIA GeForce GT 550. Ale i tak je to samozřejmě na integrované jádro velmi dobré a především je třeba si počkat na testy.

Chlapci z VR-Zone již dle vlastních slov pilně testují Trinity A10-5800K APU a slibují, že brzy budou výsledky. Ty by se měly objevit na jejich stránkách (viz zdroj).

Zdroj: VR-Zone
reklama