reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
26.2.2021, Jan Vítek, aktualita
Americký prezident Joe Biden se už dříve zaměřil na celosvětový problém s nedostatečnou kapacitou produkce počítačových čipů, který ohrožuje řadu dalších odvětví. Nařídil tak podrobné přezkoumání stavu průmyslu a dodavatelských řetězců. 
Radek Jahoda (51) | 2.3.20218:28
To bude zase pěkný tunel. To už je fakt lepší zavést dovozní cla.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
Choakinek (1462) | 1.3.202121:25
Fúú, fúú, fúú, fúú, fúú, fúú, fúú, fúú, fúú, fúú, fúú, fúú, fúú... BŮŮŮŮŮM!!!

:­-D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
Biden nesedí v úřadu ani měsíc a už bombradoval Syrii nebo co.... Buh ochranu ameriku a evropu před komunistama, kteří si říkají demokrati.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(6)  nízká(7)
Jardadoma (1417) | 26.2.202116:19
Hlavně postavte další továrny v Texasu. Elektřiny přebytek, vody taky dost...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(6)  nízká(1)
DrQQ (301) | 26.2.202114:33
Intel má například dost peněz ­(nakupuje firmy, platí dividendu­).
Jistě, částečně se jedná o bezprecedentní zvýšení objemu prodeje techniky z důvodů různých lockdownů. Ale je v tom i výpadek čínských kapacit, které zařízla trumpova administrativa.
Uvidíme, co z toho nakonec vzejde.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(1)
Andir (731) | 26.2.202113:06
je tam chvíli a už udělal více než trumpeták za celé období :D nemluvě o nápravě jeho škod
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(9)  nízká(9)
DarkRichelieu (1212) | 26.2.202113:22
Tak Trumpovi házeli klacky pod nohy a obecně se snažili, aby vůbec nic nemohl udělat. Přesto Trump na rozdíl od předchůdců nezahájil válku, paradoxně Obama dostal nobelovku :D a také sehrál zásadní roli v narovnání vztahů mezi Izraelem a Spojenými arabskými emiráty, které bylo v loňském roce stvrzeno podepsáním mírové dohody mezi oběma zeměmi. V duchu této dohody vznikla i do té doby těžko představitelná letecká linka mezi Tel Avivem a Dubají. Biden zatím jen chce, ale uvidíme co z toho bude. Samozřejmě, FED roztáčí tiskárny na plné otáčky. A i teoreticky pokud by se na něčem dohodli, prachy se vytiskly tak než vyjede první čip, je tam zase Trump :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(7)  nízká(13)
Logout (87) | 27.2.202123:52
Jasně, chudák, všichni mu házeli klacky pod nohy. I ten kovid mu zařídili na truc, protože věděli, že ho nebude schopen zvládnout.... Na někoho se to hodit musí, žejo.

A co se týče té války, tak také nemáte úplně pravdu, USA podporovali SA ve válce v Jemenu, což bylo vše jen ne hezká věc. Jo netekla tam krev američanů. Ale krev tam tekla, a ne málo. ­(A btw. to narovná ní vztahůmezi Izraelem je asi jediný pořádnější zahraničně politický úspěch ­- vykoupený právě tou Jemenskou krví, kde podporovali sunity proti šiitům....­)
Proč neřeknete, jak úspěšný byl Trump v Severní Korei? Nebo na Ukrajině, která se radši začíná spojovat s diktátorským Tureckem? Nebo v omezování diktátorského Turecka? Nebo jaké skvělé vztahy navbázl Trump s okolními zeměmi ­(ať už Mexikem, či Kanadou?­) nebo jak skvěle se umí dohodnout s EU?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(4)
Neverminde (352) | 1.3.20217:58
Jenze to nezvladl nikdo proboha kazda zeme ma kapacity ­(lidi­)na to aby to treba zvladli,ale jak se do toho micha politika a volby je to spatne. Misto politiku by meli zasednou do vlad odbornici ­(zdravotnici!!­) a ne saskove jako je Babis a spoll.jako u nas. Kde opatreni co melo byt uz prede rokem delaj az ted. KDy meli uz pred rokem zavrit fabriky a stejne to neudelaj. Tak ze nesvaluj vinu na Trumpu. ­(Biden je jen neci loutka kde nekdo taha za nitky a on jen plni co naridi = rekl bych ze pak dalsi na nobelovku zabije miliony lidi a jeste dostane metal jako Obama)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(3)
DarkRichelieu (1212) | 2.3.20217:49
Jemen je průser o kterém se nepíše a nikomu kdo má možnost s tím něco udělat na tom nezáleží, protože se mluví o podpoře Iránem.Korea,
Turecko, Ukrajina, Globální oteplování, chudobu, kácení lesů v Amazonii, Isámský terorismus, co mu ještě chcete vyčítat že nedokázal ? myslíte si že to Biden jako ­"opraví ­" :D Naivko, házet to na Trumpa, když to podělali ti před ním je opravdu super.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
wrah666 (6205) | 2.3.20218:32
Mno, Sice ne Biden, ale za hafo zmíněných průs.rů skutečně amíci můžou. Počínaje již 70 let se táhnoucí Koreou, přes vyrobený puš na Ukrajině ­(a mnohde jinde­) až po ohromné zintentivnění Islámského terrorismu. ­(napřed výroba pseudostátu Izrael, zcela v rozporu s vůlí všech sousedů, pak výcvik lidiček pro al kakajdu a konče ­"jary­" a konče ­"islámským státem­". No a ohledně Amazonie. Amíci jsou pokrytci až na půdu. Oni tam nekácí, jen koupí dřevo, produkty co se tam vytěží nebo vypěstují a tváří se jako svatoušci. Jé, ono se to dřevo co neroste jinde než v pralese těžilo v pralese? To je překvápko.­(ale rozhodně souhlas, nic z toho neudělal ani Trump, natož Biden)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(1)
wrah666 (6205) | 26.2.202120:24
Trump nutil firmy k přesunu výroby do USA cca 5 let. Ano, 5. Dokonce ještě před potvrzením kandidatury jednal, vydíral a vyhrožoval. Výsledkem bylo, že hned PO potvrzení kandidatury WV oznámil, že novou továrnu postaví v USA a ne v Mexiku. Načež Trump celé ROKY stupňoval nátlak. Napřed vyhrožováním cly. Pak jejich skutečným zavedením. A nakonec došlo na vojenské vyhrožování mateřským zemím. Že stáhne ­"podporu­" a nechá Koreu na pospas KLDR a TW Číně. A zruba po DVOU LETECH nátlaku ze strany vlastních vlád jsou firmy teprve ochotné s USA jednat. A to za podmínek, že USA zaplatí 100% ceny té nové továrny. A druhá podmínka je, že stejně potřebují rozšířit výrobu, jinak by na to kašlali dál. Inu, úspěch Bidena jako prase. ­(byť máš asi pravdu v tom, že mu ho lžistorikové připíší, ale přišel k hotovému a musel udělat neskutečné ústupky­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(3)
Logout (87) | 27.2.202123:45
Mícháte dohromady hrušky s jabkama, abyste si nějak Trumpa ospravedlnil.

- Trump nikdy žádná cla na výrobu čipů nezavedl.
- A vojenské vyhrožování Tchajwanu? Vždyť naopak začal tlačit na Čínu více, než se tlačilo předtím.
- Co se týče Korei, tak tam chvíli koketoval, když si myslel, jak je geniální vyjednávač s Kimem. Prohlásil masového vraha za svého přítele, a nebylo z toho stejně vůbec nic....

Takže je to právě naopak ­- Trumpova chaotická politika, kdy si myslel, že firmy nějak utáhne na svoji ­"overhelming personality­". Jenže to jaksi nefunguje. Fungují úplně normální věci jako všude jinde: když chceš, aby firmy k Tobě přišli, tak nesmíš planě vyhrožovat, musíš firmám něco nabídnout. To Biden nabídnul.... a najednou to jde....
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(4)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste (vpravo nahoře). Pokud nemáte profil, zaregistrujte se pro využívání dalších funkcí.