www.svethardware.cz
>
>
>
>

Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři

Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři
, , aktualita
V poslední době bylo vedení společnosti Activision Blizzard kritizováno za to, jak přehlíží a někdy dokonce aktivně kryje či podporuje případy sexuálního obtěžování na pracovišti. Firmu začali už i opouštět sponzoři.
K oblíbeným
reklama
Zaměstnanci společnosti Blizzard Entertainment byli nově informováni o tom, že ze své pozice prezidenta studia sestupuje J. Allen Brack, jenž bude nahrazen dvěma spolupracujícími vedoucími zaměstnanci. Bude to jednak Jen Oneal, dosavadní výkonná viceprezidentka vývoje a pak Mike Ybarra sloužící od roku 2019 coby výkonný viceprezident a generální manažer platforem a technologií. Ani jeden z nich však neponese titul prezidenta Blizzardu, což můžeme vidět jako příležitost pro šéfa Activisionu. CEO Bobby Kotick tak má možnost ovládnout i Blizzard, ale to se teprve ukáže.
 
 
Dle vyjádření společnosti budou mít Oneal a Ybarra nyní za úkol vytvořit z Blizzardu bezpečné a vřelé pracoviště pro všechny lidi a zvláště pak pro ženy, jichž se coby obětí týkaly dosavadní skandály především. 
 
Od Blizzardu se už přitom začali distancovat obchodní partneři, a to včetně sponzorů. Firmu bude bolet především ztráta firmy T-Mobile, která dříve sponzorovala Call of Duty League a Overwatch League.
 
Očekává se také, že nové vedení bude muset udělat něco s celou firemní kulturou, která je označována spíše za "uzavřené bratrstvo se silně maskulinním prostředím". Dozvídáme se rovněž, že ve firmě už nepracuje také Jesse Meschuk, dosavadní šéf lidských zdrojů, což se dle jeho pozice dalo čekat.
 
Bobby Kotick také nedávno uvedl, že vedení společnosti odmítá a odsuzuje diskriminaci a sexuální obtěžování a že viníci budou potrestáni. To ovšem až poté, co svá pracoviště opustilo na 1500 zaměstnanců, kteří požadovali férové jednání a prošetření jednotlivých případů. Kotick se poté omluvil a najal právnickou firmu WilmerHale, která přezkoumá firemní politiku.  
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína začala odchytávat pokoutné těžaře kryptoměn Čína začala odchytávat pokoutné těžaře kryptoměn
Těžba kryptoměn byla v řadě čínských provincií zakázána, a to pochopitelně zvláště v takových, kde dříve bujela i díky cenově dostupné energii. Tyto časy ale skončily a čínské úřady nyní jdou i po těch, kteří zákazů nedbají.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Vzorky získané roverem Perseverance naznačují, že voda byla na Marsu velmi dlouho Vzorky získané roverem Perseverance naznačují, že voda byla na Marsu velmi dlouho
Vědci z NASA zkoumající planetu Mars postupně přicházejí na nové informace o historii tohoto vesmírného tělesa. Momentálně jim se sběrem dat z rudé planety pomáhá rover Perseverance, který NASA vyslala k Marsu v létě minulého roku.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Steve Wozniak má novou společnost pro čištění orbity od vesmírného smetí Steve Wozniak má novou společnost pro čištění orbity od vesmírného smetí
Steve Wozniak se rozhodl, že je na čase přispět k čistšímu prostředí naší planety, ovšem zaměřil se poněkud výš než ostatní, a to na její oběžnou dráhu. Jde tedy o vesmírné smetí, které neohrožuje ani tak planetu jako spíše naši civilizaci. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Far Cry 6: kolik výkonu přidá AMD FSR a jak vypadá ve hře ray tracing? Far Cry 6: kolik výkonu přidá AMD FSR a jak vypadá ve hře ray tracing?
Dobře víme, že Far Cry 6 bude na nejvyšší detaily ve 4K a s ray tracingem velice náročná hra, neboť požadavek v případě grafické karty zní Radeon RX 6800 či GeForce RTX 3080, a to pro jen 30 FPS. Bude to ale lepší s technologií FSR?
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Samsung spustil výrobu 90Hz OLED displejů pro notebooky Samsung spustil výrobu 90Hz OLED displejů pro notebooky
Kdysi jsme si mohli myslet, že v této době už budeme mít na výběr z bohaté nabídky OLED monitorů, abychom se mohli těšit z jejich obrovského kontrastu, kvality barevného podání a nemuseli řešit problémy spojené s podsvícením. 
Včera, aktualita, Jan Vítek