reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Při hraní starších dílů Assassin's Creed se zobrazovala reklama na AC Mirage

27.11.2023, Karel Polívka, aktualita
Při hraní starších dílů Assassin's Creed se zobrazovala reklama na AC Mirage
Minulý týden docházelo k tomu, že některým hráčům se během hraní starších dílů ze série Assassin's Creed při požadavku o zobrazení herní mapy zobrazovala full screen reklama na 20% slevu při nákupu Assassin's Creed Mirage, nejnovějšího dílu série.
Když si někteří hráči starších dílů série Assassin's Creed (konkrétně byly hlášeny případy výskytu v Odyssey a Origins) chtěli zobrazit herní mapu, zobrazila se nejprve full screen reklama na 20% slevu na Assassin's Creed Mirage v rámci prodejní akce Black Friday s 2 tlačítky pro uzavření nabídky nebo nákup. Jak se začaly množit stížnosti hráčů vzhledem k tomu, že jde o prémiovou hru (pro její hraní je nutné ji koupit, nebo si zaplatit předplatné Ubisoft+) a ne o Free to Play titul, Ubisoft se k tomu pomocí svého účtu na Twitteru vyjádřil, že prý nešlo o záměr, ale že k tomu došlo vlivem technické chyby, protože tato reklama měla být vložena do hlavního menu a nikoli takto pro zobrazení během hraní.
 

 
Vyjádření Ubisoftu na Twitteru:
"We have been made aware that some players encountered a pop-up message in-game while playing certain Assassin’s Creed titles yesterday. This was the result of a technical error that has now been fixed.
Our intention was to display a promotion for Assassin's Creed Mirage as part of the franchise news in the main menu of other Assassin's Creed games.
Unfortunately, this technical error caused the promotion to appear in one of our in-game menus instead. We want to ensure the best player experience possible, and these disruptive pop-ups were promptly removed once we learned of the issue.
We appreciate your understanding as we investigate the cause of the issue."
 
Vyjádření Ubisoftu na Twitteru | CZ překlad:
"Byli jsme upozorněni, že někteří hráči včera při hraní určitých titulů Assassin’s Creed narazili na vyskakovací zprávu ve hře. Byl to důsledek technické chyby, která už byla opravena.
Naším záměrem bylo zobrazit promo akci na Assassin's Creed Mirage jako součást novinek z této herní série v hlavní nabídce ostatních her Assassin's Creed.
Bohužel tato technická chyba způsobila, že se propagace namísto toho objevila v jednom z herních menu. Chceme zajistit co nejlepší hráčský zážitek a tato rušivá vyskakovací okna byla okamžitě odstraněna, jakmile jsme se o problému dozvěděli.
Děkujeme za pochopení, zatímco vyšetřujeme příčinu problému."
 

 
Zde je ale třeba poznamenat, že z následné diskuze uživatelů vyplynulo, že to teď nebylo poprvé, kdy se takováto "technická chyba" stala, protože k zobrazování nabídky na jiný produkt Ubisoftu při požadavku o zobrazení herní mapy docházelo už dříve, viz např. tohle video publikované před 4 roky (je to vidět v časech 35:35, 36:54 a 47:39).
 
Zobrazování obchodních nabídek na další obsah ze stejné herní série přímo v hlavním menu není něco nového a rozhodně se to netýká jen Ubisoftu. Dochází k tomu už hodně dlouho. Zobrazení nabídky přes celou obrazovku na 20% slevu na jinou hru v momentě, kdy se chce hráč podívat na mapu, to už je ale jiný level.
 
Zda budete věřit vyjádření Ubisoftu, že k tomu teď došlo pouze vlivem technické chyby a nešlo tak o zkoušku toho, jak bude tato forma reklamy v dnešní době přijímána, to už je na vás, protože s jistotou to teď nelze potvrdit a ani vyvrátit. Nicméně je známá věc, že se velcí herní vydavatelé dlouhodobě zabývají tím, jakými způsoby více monetizovat to, když už člověk hraje nějaký jejich titul. Další věc je, že k této údajné chybě došlo zrovna v období Black Friday, s čímž se pravidelně pojí největší "nákupní šílenství" v rámci celého roku. K čemu přesně docházelo, se můžete podívat na následující video ukázce:
 
 
Můj osobní pohled na věc coby hráče je ten, že reklamy na další produkty od stejného vydavatele nebo ze stejné herní série mi v principu ve hrách nevadí. V takovémto podání by to ale už dost narušovalo herní zážitek. Když je člověk ponořený do nějakého herního světa, chce si to užít a není naladěný na to, aby během herních aktivit posuzoval obchodní nabídky za reálné peníze. Zatímco v hlavním menu hry budiž, jelikož tam je hráč v procesu, kdy se ponořit do herního světa teprve chystá, nebo s tím už naopak skončil.
 
Vadí Vám ve hrách, které nejsou F2P, obchodní nabídky na další obsah od stejného vydavatele?
V anketě šlo hlasovat od 27.11.2023 do 27.12.2023. Počet hlasujících: 13
Nevadí mi a je jedno, zda jsou jen v hlavním menu, nebo i takto přímo ve hře0 %
Jen v hlavním menu mi nevadí, ale během hraní by se zobrazovat neměly8 %
Když to není F2P, v hlavním menu a ani ve hře mít obchodní nabídky nechci!92 %
reklama
reklama