Přichází nové ultrabooky Lenovo IdeaPad U510

Přichází nové ultrabooky Lenovo IdeaPad U510
, , aktualita
Již letos na veletrhu IFA v Berlíně firma Lenovo prezentovala své 15" ultrabooky IdeaPad U510, které doplní v nabídce Lenova již známé modely IdeaPad U310 a U410. Novinka nám nabídne 21mm tělo s hmotností 2,2 kg, šestihodinovou výdrž na...
K oblíbeným
reklama
Již letos na veletrhu IFA v Berlíně firma Lenovo prezentovala své 15" ultrabooky IdeaPad U510, které doplní v nabídce Lenova již známé modely IdeaPad U310 a U410. Novinka nám nabídne 21mm tělo s hmotností 2,2 kg, šestihodinovou výdrž na jedno nabití baterie, rychlé probuzení ze spánku za pouhou sekundu a v jeho průběhu dokáže počítač stahovat e-maily.

Tělo IdeaPadu U510 je kovové a slibuje vyoskou odolnost. Uvnitř něj si našel své místo procesor Intel Core i7 "Ivy Bridge" s až 8 GB paměti DDR3. Výkon procesoru lze díky systému Energy Management a módu Ultra Performance zvýšit o celou čtvrtinu, alespoň dle slibů výrobce.

Dále tu je klávesnice AccuType, moderní typ Touchpadu pro Windows 8 a jeho funkce jednoduchého rolování, zvětšování nebo otáčení obrazu. O grafické zobrazení se zde postará NVIDIA GeForce 625M s 1GB paměti a úložný prostor může mít kapacitu až 1 TB na disku a 24 GB na SSD.

Lenovo samozřejmě také nezapomnělo na systém OneKey Recovery pro zálohování a obnovení systému. Pro případ krádeže tu je technologie Intel Anti-theft, která dokáže počítač zablokovat a vysledovat pomocí GPS či Wi-Fi.

V základní konfiguraci, od níž můžeme očekávat výrazně slabší výbavu, než jaká byla uvedena, bude IdeaPad U510 stát 13333 Kč bez daně. Na trh přijde v prosinci.

Zdroj: TZ Lenovo
reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková