www.svethardware.cz
>
>

Princeton: radary v autonomních autech ve spojení s AI uvidí i za roh

Princeton: radary v autonomních autech ve spojení s AI uvidí i za roh
, , aktualita
Na Princeton University vyvíjí systémy pro existující radary, které mají vidět i za roh. Díky tomu by měly vědět, zda se vozu neblíží do cesty chodec, cyklista nebo jiné auto, což má zvýšit bezpečnost.
K oblíbeným
reklama
Vývoj autonomních aut jde stále dopředu a vědci na Princeton University mají další dílek, ze kterého může být v budoucnu poskládána celá skládačka autonomních vozů. Rozhodli se totiž rozšířit možnosti standardního radaru pomocí nových algoritmů. Samotný signál radaru je zatížen spoustou šumu, mezi které patří i další odrazy. Jenže právě tento “šum” v sobě nese i užitečnou informaci. Je v něm totiž skryta informace o dalším objektu, který paprsek zasáhl po odražení od prvního objektu. Vědci tak zkusili, zda by z toho nebylo možné získat informace o objektech, které auto na první pohled nevidí a jsou třeba za rohem. Příkladem může být chodec, cyklista nebo další auto.
 
Radar s algoritmy AI
 
A jak se zjistilo, s pomocí algoritmů umělé inteligence byli skutečně schopni získat i informace o neviděných objektech. Výhodou takové technologie by bylo, že radar získá novou funkčnost jen díky algoritmům schopným díky AI rozpoznat jednotlivé odrazy a není potřeba měnit hardware radaru (to spíše systém zpracovávající data z něj). Radar je navíc oproti LiDARu poměrně levná součástka. Pokud by o nové poznatky někdo projevil zájem, mohly by být už brzy (tzn. za pár let) zakomponovány do příštích automobilů. Výzkum byl prezentován na prestižní vědecké konferenci CVPR a na stránkách univerzity se můžete podívat i na videa, která ukazují schopnosti technologie.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A
Intel včera v noci už odhalil své plány na vývoj moderních výrobních procesů s tím, že se o své výrobní kapacity hodlá v rámci Intel Foundry podělit i s jinými firmami. Huawei to asi nebude, ale máme tu konkrétního zájemce o proces 20A. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit? AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit?
AMD Navi 31 je očekávaný nejlepší čip generace Navi 3, která se utká zřejmě s NVIDIA Ada Lovelace a mimo hru také stále není z našeho pohledu ani Hopper. Server 3DCenter nyní nabízí přehled fám z různých zdrojů, které se nedávno objevily. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel ukázal design budoucích CPU Alder/Meteor Lake a Sapphire/Granite Rapids Intel ukázal design budoucích CPU Alder/Meteor Lake a Sapphire/Granite Rapids
Nakonec se v dnešním novinkovém seriálu o technologiích Intelu podíváme na to, jak budou vypadat chystané procesory Alder Lake i Meteor Lake a pak serverové Sapphire Rapids a Granite Rapids. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel a inovace v pouzdření: EMIB, Foveros Omni a Direct Intel a inovace v pouzdření: EMIB, Foveros Omni a Direct
Intel nám toho včera naservíroval mnoho, takže pokračujeme v krasojízdě a tentokrát půjde především o inovace v pouzdření čipů. To je nedílným předpokladem pro zajištění dalšího výrazného pokroku a nám tu půjde o technologie Foveros.
Dnes, aktualita, Jan Vítek