reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Připravují se remastery her Oblivion a Fallout 3? Nový Doom nebo Dishonored 3?

19.9.2023, Karel Polívka, aktualita
Připravují se remastery her Oblivion a Fallout 3? Nový Doom nebo Dishonored 3?
Nedošlo k oficiálnímu oznámení, ale k úniku dokumentů ze soudního procesu mezi Microsoftem a FTC ohledně akvizice společnosti Activision Blizzard, z něhož je k dispozici řada informací o plánech společnosti, do čehož tím pádem spadají i plány Bethesdy.
Hned na začátku je třeba říct, že jde o interní plány, které byly platné v roce 2020, takže je třeba vše a hlavně uvedené termíny brát s rezervou, protože následně došlo k mnoha odkladům a komplikacím, a to z velké části kvůli pandemii COVIDu. Lze ale předpokládat, že pokud společnost jako ZeniMax, která dnes patří Microsoftu, měla už tehdy něco naplánovaného nebo rovnou rozpracovaného, půjde spíše o otázku času, než že by došlo ke zrušení projektu. Navíc to teď dobře zapadá do aktuálního trendu tvorby remasterů, viz nedávno uvedený remaster hry Quake II (také od ZeniMaxu).
 
Když teď ZeniMax a jejich bohaté portfolio herních studií a her patří Microsoftu, dávají remastery starších úspěšných titulů mnohem větší smysl díky jejich možnému zařazení do Games Passu na bázi předplatného. V uniklé prezentaci byl následující seznam tehdy plánovaných projektů společnosti ZeniMax, pod kterou spadá vedle dalších vývojářských studií (včetně id Software) právě i Bethesda:

 
Nejdříve je třeba upřesnit, že v uvedeném seznamu jsou fiskální roky, které jsou u Microsoftu posunuté o 6 měsíců vůči kalendářním rokům (dnes 19. 9. 2023 jsme už v prvním čtvrtletí fiskálního roku 2024). V tehdejším plánu např. vidíme vydání Starfieldu na fiskální rok 2021, ale došlo k tomu až teď v září 2023. Nebo Redfall původně naplánovaný na fiskální rok 2021, který ale vyšel až letos v květnu. Nicméně třeba hra Ghostwire: Tokyo byla naplánovaná na fiskální rok 2021 a vyšla v březnu 2022, takže u ní bylo menší zpoždění.
 
Lze tak jen odhadovat, kdy bychom se mohli dočkat tehdy naplánovaných projektů, které ještě nebyly oznámené, nicméně pokud se s remasterem Oblivionu tehdy počítalo už pro fiskální rok 2022, nebylo by překvapením, pokud bychom se jej dočkali už někdy v roce 2024. A v případě Falloutu 3, který měl termín fiskální rok 2024, by se tak mohlo jednat o rok 2025.
 
Dále stojí za zmínku tehdy plánované projekty jako DOOM Year Zero, Project Kestrel, Project Platinum (vše původně pro fiskální rok 2023) nebo Dishonored 3 a druhý díl hry Ghostwire: Tokyo (obojí původně pro fiskální rok 2024). Tak uvidíme. 
 
The Elder Scrolls IV: Oblivion původně vyšel 20. března 2006 a Fallout 3 původně vyšel 28. října 2008, obě hry pochází od vývojářů Bethesda Game Studios a vydavatelem je Bethesda Softworks (mateřskou společností je ZeniMax Media, kterou v roce 2021 koupil Microsoft).
 
Který remaster byste si raději zahráli? Oblivionu nebo Falloutu 3?
V anketě šlo hlasovat od 19.9.2023 do 19.10.2023. Počet hlasujících: 23
Určitě Oblivionu.39 %
Určitě Falloutu 3.17 %
Obou dvou bez rozdílu.35 %
Ani jeden, protože hry od Bethesdy jsou neskutečně špatné!4 %
Ani jeden, protože Bethesda je zlo!4 %
reklama