reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Problém Intelu s USB 3.0 je nejspíše hardwarový

, , aktualita
Problém Intelu s USB 3.0 je nejspíše hardwarový
Nedávno se na webu objevila zpráva, dle níž mají mít čipové sady Lynx Point (8-Series) určené pro připravované procesory Haswell problémy s rozhraním USB 3.0. Ony problémy se týkají toho, že po probuzení počítače ze spánku S3 se může zaseknout...
Problém Intelu s USB 3.0 je nejspíše hardwarový
Nedávno se na webu objevila zpráva, dle níž mají mít čipové sady Lynx Point (8-Series) určené pro připravované procesory Haswell problémy s rozhraním USB 3.0. Ony problémy se týkají toho, že po probuzení počítače ze spánku S3 se může zaseknout další načítání již předtím otevřeného souboru, takže takový film by se zasekl a bylo by nutné jej spustit znovu. To by ani nebyl fatální problém, jako spíše otravná nepříjemnost, ale dle nejnovějších zpráv bude asi nutné i vypojit a znovu zapojit celý disk či jiné médium a to už je opravdový problém.

Dle serveru Hardware.info má tento problém původ přímo v samotném kontroleru integrovaném v čipové sadě a pokud jej má tedy Intel napravit, bude to vyžadovat novou revizi. Jenomže Intel se prý rozhodl neposouvat termín vypuštění nových procesorů, neboť na nich ostatně nezáleží, a namísto toho bychom se někdy příště měli dočkat nových verzí čipových sad. Je tudíž jasné, že se takto dostane na trh množství základních desek s touto chybou, stejně jako se na trh dostala i řada desek s Cougar Point (6-Series), jež měly vadné kontrolery rozhraní SATA 3 Gbps. Ovšem pokud si dobře pamatuju, v té době se na problém přišlo, až když byla platforma na trhu.

Uvidíme, jaké informace k tomuto oficiálně přinese Intel a jaká budou jeho opatření.

Zdroj: Hardware.info
reklama
reklama
reklama