www.svethardware.cz
>
>
>
>

Problém Lenova s bezpečností řeší Microsoft

Problém Lenova s bezpečností řeší Microsoft
, , aktualita
Bezpečnostní problém počítačů Lenovo s adwarem Superfish nebylo pro leckteré uživatele snadné vyřešit. Naštěstí jim pomocnou ruku podává Microsoft. Windows Defender bleskově dostal update, který rychle, snadno a spolehlivě odstraňuje onen nešťastný program.
K oblíbeným
reklama
O celé záležitosti jsme vás podrobně informovali v předchozím článku, včetně odkazu na možné řešení problému. Na pomoc však přispěchal Microsoft a aktuální update jeho Windows Defenderu teď umožňuje elegantně vyřešit celý problém doslova několika kliknutími myši.

Pokud tedy shodou okolností máte počítač Lenovo s oním problematickým programem (viz náš dřívější článek), můžete využít zabudovaný Windows Defender a celou záležitost razantně ukončit. Máte-li nainstalován jiný antivirový program, dočasně ho pro jistotu vypněte, proveďte update Defenderu a nechte ho nevítanou havěť zlikvidovat.

Určitě se dá očekávat, že i ostatní dodavatelé antivirových programů brzy dodají aktualizace svých systémů, které umožní problém vyřešit.

Podtrženo a sečteno - Lenovo má pětku a na delší dobu parádní ostudu. Microsoft má tentokrát jedničku za promptní reakci a řešení problému, přestože Defender obecně není považován za zrovna nejlepší antivirové a bezpečnostní řešení. Zajímavé a smutné na tom je to, že Lenovo zřejmě vůbec nevědělo, jaký „dáreček“ uživatelům přibaluje.

A jak jste na tom s crapwarem a adwarem vy? Neřešíte to a ani o tomhle zbytečném balastu ve vašem počítači nevíte? Nebo vám crapware vadí a rovnou všechen odinstalujete hned po koupi nového počítače? Anebo dokonce patříte mezi „extrémisty“, kteří radši rovnou přeinstalují celý operační systém hned, jak si přinesou nový počítač domů?

Zdroj: Neowin
reklama
Nejnovější články
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
26.2.2021, aktualita, Jan Vítek5 komentářů