Problémy WD a jiných firem ovlivňují dostupnost a ceny HDD

Problémy WD a jiných firem ovlivňují dostupnost a ceny HDD
, , aktualita
Společnost Western Digital sice zažila velmi silný kvartál, kterým započala svůj fiskální rok 2012 a kdy dodala na trh 57,8 milionů pevných disků (tržby dosáhly 2,7 mld USD), ovšem na tento úspěch zcela jistě nenaváže. Mohou za to katastrofální...
K oblíbeným
reklama
Společnost Western Digital sice zažila velmi silný kvartál, kterým započala svůj fiskální rok 2012 a kdy dodala na trh 57,8 milionů pevných disků (tržby dosáhly 2,7 mld USD), ovšem na tento úspěch zcela jistě nenaváže. Mohou za to katastrofální povodně v Thajsku, kvůli nimž musela tato společnost zavřít tamní výrobní kapacity.

To pro WD znamená velké potíže, protože v Thajsku má umístěny továrny, které se starají o 60 % její produkce, což znamená, že tento kvartál firma očekává značný pokles počtu dodaných pevných disků, a to 22 až 26 milionů kusů (tržby 1,05 - 1,25 mld USD).

A nejde pouze o WD - světově největšího výrobce disků - ale také o firmu Toshiba, která v Thajsku má celou polovinu své výrobní kapacity pevných disků a stejně jako WD byla povodněmi donucena zastavit výrobu a pak tu jsou dodavatelé jednotlivých komponent pro disky.

Obnovení výroby se přitom očekává až v příštím roce, takže je jasné, že se tato fakta musí projevit na dostupnosti pevných disků, o čemž se již mluví mezi distributory, a také samozřejmě i na jejich prodejních cenách. Pokud jste tedy plánovali nákup nového disku, nevyplatí se čekat, neboť ceny již míří nahoru a v řadě případů nijak pomalu.

Zdroj: TCM
reklama
Nejnovější články
Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem
Extrémně levné klíče k Windows sice mohou (nějaký čas) fungovat, ale jejich majitele riskují problémy se zákonem. Německé orgány předvolávají některé jejich uživatele a hovoří se dokonce o domovních prohlídkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik14 komentářů
Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku
Přistání Perseverance na Marsu v druhé polovině února bylo velkou událostí. Jak si ale vede americký rover nyní? NASA oznámila, že před pár dny úspěšně absolvoval test, při kterém vozítko popojelo a udělalo otočku.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
6.3.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů