reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Problémy WD a jiných firem ovlivňují dostupnost a ceny HDD

, , aktualita
Problémy WD a jiných firem ovlivňují dostupnost a ceny HDD
Společnost Western Digital sice zažila velmi silný kvartál, kterým započala svůj fiskální rok 2012 a kdy dodala na trh 57,8 milionů pevných disků (tržby dosáhly 2,7 mld USD), ovšem na tento úspěch zcela jistě nenaváže. Mohou za to katastrofální...
Problémy WD a jiných firem ovlivňují dostupnost a ceny HDD
Společnost Western Digital sice zažila velmi silný kvartál, kterým započala svůj fiskální rok 2012 a kdy dodala na trh 57,8 milionů pevných disků (tržby dosáhly 2,7 mld USD), ovšem na tento úspěch zcela jistě nenaváže. Mohou za to katastrofální povodně v Thajsku, kvůli nimž musela tato společnost zavřít tamní výrobní kapacity.





To pro WD znamená velké potíže, protože v Thajsku má umístěny továrny, které se starají o 60 % její produkce, což znamená, že tento kvartál firma očekává značný pokles počtu dodaných pevných disků, a to 22 až 26 milionů kusů (tržby 1,05 - 1,25 mld USD).

A nejde pouze o WD - světově největšího výrobce disků - ale také o firmu Toshiba, která v Thajsku má celou polovinu své výrobní kapacity pevných disků a stejně jako WD byla povodněmi donucena zastavit výrobu a pak tu jsou dodavatelé jednotlivých komponent pro disky.

Obnovení výroby se přitom očekává až v příštím roce, takže je jasné, že se tato fakta musí projevit na dostupnosti pevných disků, o čemž se již mluví mezi distributory, a také samozřejmě i na jejich prodejních cenách. Pokud jste tedy plánovali nákup nového disku, nevyplatí se čekat, neboť ceny již míří nahoru a v řadě případů nijak pomalu.

Zdroj: TCM
reklama
reklama
reklama