reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Procesor Near Threshold Voltage a další novinky Intelu

, , aktualita
Procesor Near Threshold Voltage a další novinky Intelu
Společnost Intel vydala další zprávu o své konferenci Intel Developer Forum, kde se jako vždy probíraly také chystané produkty. Jejím hlavním tématem je nyní procesor Near Threshold Voltage, což je dítko Intel Labs, který byl vytvořen na...
Procesor Near Threshold Voltage a další novinky Intelu
Společnost Intel vydala další zprávu o své konferenci Intel Developer Forum, kde se jako vždy probíraly také chystané produkty. Jejím hlavním tématem je nyní procesor Near Threshold Voltage, což je dítko Intel Labs, který byl vytvořen na experimentální architektuře Intel třídy Pentium a dosáhl prý pětinásobné energetické účinnosti v porovnání s dnešními systémy. Z toho vyplývá, že by mohl být napájen pouze jednou solární buňkou o velikosti poštovní známky.Near Threshold Voltage byl uveden technickým ředitelem Intelu, Justinem Rattnerem, který uvedl, že klíčem pro dosažení tak nízké spotřeby je snížení napětí na minimum, z čehož vychází i uvedený název procesoru. Jeho spotřeba tak má klesat až pod 10 miliwattů. Rattner nicméně uvedl, že s produkcí tohoto procesoru se nepočítá a jde vyloženě jen o výzkum, od nějž si Intel slibuje 100 až 1000násobné snížení energie u vysoce výkonných počítačů i mobilních systémů.

Dále Intel představil koncept DRAM s názvem Hybrid Memory Cube, který byl vyvinut s blízkým spolupracovníkem, firmou Micron. Zde jde také o energetickou účinnost, přesněji o její až 7násobný nárůst. Toho se má dosáhnout díky štosování čipů na sebe a využitím nového a účinného rozhraní. To má rovněž zajistit datové přenosy s propustností až 1Tb za sekundu, což se bude hodit pro cloudové systémy, ale i pro ultrabooky, televizory, tablety a jiná zařízení.

Zdroj: TZ Intel
reklama
reklama
reklama